ברזיל: תחסכו במים, תשתינו במקלחת

קמפיין חדש בברזיל קורא לעם לחסוך במים כדי להציל את יערות הגשם המקומיים. "להשתין במקלחת זה מה שאנחנו רוצים שכולם יעשו", נאמר בפרסומת. "גברים, נשים, רוחות רפאים, אנשים טובים, אנשים לא כל כך טובים... אדם אחד יכול לחסוך עד 4,380 ליטרים בשנה". וגם: רשימת הטיפים המלאה למשתין המתחיל

בקרוב אצלנו? פרסומות חדשות בתקשורת הברזילאית קוראות לאוכלוסייה המקומיות להשתין במקלחת - כדרך מקורית משהו לחסוך במים.

הקמפיין החדש והמשעשע מופץ במדינה בכל דרך אפשרית: טלוויזיה, רדיו, עיתונים, שלטי חוצות וגם באתר אינטרנט. הכול בשביל להפיץ את בשורת ההשתנה במקלחת.

בפרסומת המאוירת נראים קטעים מהירים של אנשים וייצורים מכל הסוגים והגוונים, כולם משתינים במקלחת. "להשתין במקלחת זה מה שאנחנו רוצים שכולם יעשו", נאמר בפרסומת. "גברים, נשים, רוחות רפאים, אנשים טובים, אנשים לא כל כך טובים".

בשקופית האחרונה בסרטון מוסבר כי כל הורדת מים באסלה דורשת 12 ליטר מי שתייה, וכי האדם הממוצע יכול לחסוך עד 4,380 ליטרים בשנה על ידי ניצול חכם של המקלחת היומית שלו.

הסיבה לחיסכון במים, אגב, היא הצלת יערות הגשם.

רשימת הטיפים למשתין המתחיל

גם בבריטניה לא התעלמו מהקמפיין, ולמרות שבממלכה אין ממש בעיית מים רצינית, פרסם עיתון ה"גארדיאן" כללים הומוריסטיים למשתין במקלחת הבריטי:

"אל תתחילו עד שהמים רצים. הם לא מספקים רק אפקט מסווה, אלא גם מונעים מגע פוגע בין הקרמיקה לבין השתן שלך. הרעיון הוא לא רק שהשתן ירד מהר לביוב, אלא גם תחזוק האשליה העצמית שלא השתנת הרגע במקלחת", כתבה בעלת הטור לוסי מנגן.

"מסיבות דומות, מומלץ לעשות את המעשה מיד בתחילת המקלחת, וכך לספק לגוף ניקיון מוחלט. אל תשתמשו בזה במקלחת של חבר - דבר לא הורס חברות מהר יותר מהשתנה בלתי ראויה. תשמרו את זה למנהגי פוסט-פאב בכניסה לחנויות, לשם זה שייך".

"אל תתקלחו בשירותים"

"אל תעשו את זה במקלחות ציבוריות - מהסיבות הברורות, אבל גם מפני שמקלחות ציבוריות בנויות פעמים רבות מלוחות עץ ואנחנו מדברים כאן על פעילות שצריכה להיעשות בתנאים סניטריים בהחלט".

והטיפ האחרון - "אל תיסחפו. אתם יכולים, אם תבחרו, להשתין במקלחת. אבל אל תתקלחו בשירותים ואף פעם, אף פעם, אל תעשו את 'מספר 2' במקלחת".

אין מים? בכנרת מוצאים אוצרות

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק