ארה"ב: 9 הרוגים בהתנגשות אווירית בין מסוק למטוס קל

בניו ג'רזי עדיין לא מבינים כיצד קרה שמסוק של תיירים מאיטליה, שלקחו סיור אווירי מעל ניו יורק, התנגש באוויר במטוס קל בו נסעו שלושה בני אדם נוספים. שני כלי הטייס צללו למימי ההאדסון. 2 גופות כבר נמשו מן המים, רשויות ההצלה מחפשות אחר גופות נוספות לאחר שאפסו הסיכויים לאתר ניצולים

ההתרסקות מעל נהר ההאדסון, אמש (FOX)

שוב אסון אווירי: תשעה בני אדם נהרגו הערב בהתנגשות מטוס קל ומסוק מעל שמי העיר ניו-ג'רזי סמוך לניו יורק. בין ההרוגים חמישה תיירים איטלקים. שני כלי הטייס צללו אל מי נהר ההאדסון שניות לאחר ההתנגשות באוויר.

במהלך החיפושים של כוחות החילוץ נמשו במהלך הלילה שלוש גופות. ראש עיריית ניו יורק, מייקל בלומברג, הודיע הערב כי אפסו הסיכויים לאתר ניצולים בתאונה הקשה, שגבתה בין היתר גם את חייו של ילד אחד. על פי הדיווח, במטוס הקל היו שלושה נוסעים, ובמסוק היו חמשת התיירים מאיטליה. יחד עם הטייס - כל התשעה נספו בתאונה.

בשלב זה עדיין לא ברורות נסיבות התאונה, אך על פי הדיווחים, ככל הנראה התנגש המטוס הקל, מסוג "פייפר סרטוגה", בחלקו האחורי של המסוק. המסוק נפגע, נחצה, וצלל למי הנהר. המסוק הופעל על ידי חברת "ליברטי", חברת המסוקים הגדולה ביותר שמפועלת לתיירים, המעוניינים לראות את העיר ניו יורק מהשחקים.

כוחות חילוץ צפויים לחדש היום את החיפושים אחר שרידי המטוס במטרה למשות את כל החלקים ממימי הנהר. מכיוון שמטוסים קלים אינם מחוייבים על פי חוק להחזיק בקופסא שחורה, חקירת התאונה מתמקדת בפענוח תנועות המטוסים שנקלטה בראדר של מגדלי הפיקוח.

אסון רודף אסון

בחודשיים האחרונים פוקדים את העולם אסונות אוויריים קשים, במה שנראה תקופה לה ארגוני התעופה לא היו עדים זמן רב. לפני כשלושה שבועות נהרגו 30 בני אדם בהתרסקות מטוס אירני בנמל התעופה בעיר משהד, בצפון-מזרח המדינה.

שבועיים קודם לכן התרסק מטוס נוסעים נוסף באירן, אך במקרה הטראגי ההוא נספו כל 168 נוסעיו. מטוס הנוסעים של חברת התעופה "כאספיאן איירליינס" התרסק בצפון המדינה, ועל פי הדיווחים מטהרן הסיבה הייתה תקלה טכנית מסויימת במטוס.

הטייס ניסה לשוב על עקבותיו לנמל התעופה בטהרן, או אפילו לנסות ולבצע נחיתת חירום - אך ככל הנראה לשווא, ואז הוא התרסק. הטלוויזיה האירנית דיווחה ששמונה חברים בנבחרת נערי הג'ודו האירני נהרגו בהתרסקות. הנבחרת הייתה אמורה להתאמן יחד עם הנבחרת הארמנית.

לפני כחודשיים מטוס נוסעים של חברת אייר פראנס התרסק ב-1 ליוני בדרכו מברזיל, ולפני כחודש וחצי התרסק באוקיינוס ההודי מטוס נוסעים תימני.