קוראים קדיש בברלין לזכר הנרצחים

הקהילות היהודיות והגאות ברחבי העולם ממשיכות להזדהות עם הקהילה ההומו-לסבית בת"א: בערים מרכזיות בעולם התקיימו אירועי זיכרון לניר כץ ולליז טרובישי. בברלין אף קראו קדיש מיוחד. צפו בתמונות המרגשות

הקהילות היהודיות ואנשי הקהילות הגאות ברחבי העולם, הביעו השבוע את הזדהותם עם משפחותיהם של ניר כץ וליז טרובישי שנרצחו ביום שבת האחרון במרכז הגאה בתל אביב. משתתפי העצרות הדליקו נרות, נשאו שלטים נגד שנאת החינם, נגד האלימות ובעד הסובלנות לצידם של דגלי הגאווה.

בוושינגטון, נציג מהשגרירות הישראלית הגיע לאירוע והודיע שראש הממשלה הבטיח לו לרדוף את מבצעי הרצח ההמוני בבית הקהילה. אחד ממנהיגי הקהילה היהודית אמר, "הבטחנו הבטחה, להטיף לכבוד, הבטחה לרדוף את הצדק, לדבר על צדקת הדרך, לדרוש שוויון. תמיד הבטחנו ששנאה על בסיס דעה קדומה לא תהיה בחברתנו ושאהבה וסובלנות יהיו הערכים המקודשים לנו ביותר".

אנרו בארנט, שעובד במועדון גאה בבירה האמריקנית אמר שדמעות חונקות את גרונו. "לראות את החדשות על המתקפה זה כמו לראות את אחד מסיוטי מתגשמים. בשם הקהילה ההומו-לסבית והטראנסג'נדרית אנו רוצים להביע את העצב והזעם לאור המתקפה הנוראית על מרכז הגאווה בתל אביב".

הישראלי קרא קדיש - הגרמנים כיסו את הראשים

ראש הקהילה ההומו לסבית היהודית בניו יורק, ג'יי מייקלסון אמר כי "התפילות שלנו מוקדשות למשפחותיהם של ניר כץ זכרונו לברכה וליז טרבישי זיכרונה לברכה וגם לאלו שמחלימים עכשיו מהפציעות בבתי החולים בישראל. הפיגוע הזה - פיגוע הטרור הזה - פעל נגד כולנו. יהודים ולא יהודים, סטרייטים וגאים שמוקירים את הערכים של גיוון דמוקרטיה ופתיחות".

אביב, צעיר ישראלי שחי היום בברלין, גרמניה, קרא בעצרת מיוחדת של הקהילה במרכז העיר להמונים להגיד קדיש מיוחד לזכר הנרצחים. "כולנו נגיד עכשיו יחדיו את הקדיש לזכרם", אמר מנחה האירוע ובעקבותיו מאות כיסו את ראשיהם עם ידיהם - במקום כיפה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

ירי בלב ת"א - סיקור מיוחד:

נתניהו ביקר במקום הרצח בתל אביב

קבוצה בפייסבוק: מי רוצה להרוג הומואים?

המשטרה לקהילה: סייעו לנו בחקירה

האם הרוצח תועד נמלט?

עדי ראייה: זה נראה כמו טבח 

זעם בקהילה ההומו-לסבית: טבח של שנאה

הווידאופדיה: מצעד הגאווה