בריטניה: התפתחות בחקירת היעלמות מדלן מקאן

יותר משנתיים חלפו, עשרות כיווני חקירה נפסלו, והיום טוענת התקשורת הבריטית: יש התקדמות משמעותית בחקירת היעלמותה של הילדה הבריטית שריגשה את העולם. קלסתרון המופץ בכלי התקשורת מתאר אישה שנראתה כיומיים לאחר היעלמות הילדה באותו האזור. 2 גברים בריטיים ששוחחו עימה הובילו להתפתחות בחקירה

אשת המסתורין מברצלונה (SKY)

התפתחות בפרשת מדלן מקאן הקטנה: מקלסתרון המתפרסם היום בכלי התקשורת בבריטניה עולה כי ייתכן בהחלט שאישה הייתה מעורבת בחטיפתה של הילדה הבריטית, שנעלמה לפני כשנתיים. בממלכה מדווחים בהרחבה על ההתפתחות מאז שעות הבוקר.

אותה אישה שהקלסתרון שלה הופץ היום, נראתה על ידי שני גברים בריטיים בברצלונה, שלושה ימים לאחר היעלמותה של מדלן בפאריה דה-לואיז בפורטוגל. לפי הדיווחים, האישה שוחחה עם אחד הגברים הבריטיים - ובתוכן השיחה היה משהו ששיכנע את החוקר הפרטי המחפש אחר מדלן כי לה יש מידע שעשוי לשפוך אור על גורלה של הילדה.

תמונתה של האישה, שתוארה בכלי התקשורת כמי ש"דומה מאוד לויקטוריה בקהאם", פורסמה על ידי קלארנס מיטשל, דוברם של בני הזוג מקאן, וכן על ידי מי שמוביל בימים אלו את החיפושים אחר הילדה.

"דיברה אנגלית במבטא אוסטרלי, כך ידעה גם ספרדית"

מיטשל אמר במסיבת עיתונאים מיוחדת שנערכה בלונדון כי שני גברים בריטים בשנות ה-40 לחייהם ראו את האישה בבר על המרינה בברצלונה, בסביבות השעה 14:00 אחר הצהריים ב-7 במאי 2007.

על פי עדותם, לבשה האישה בגדים "מכובדים", אך היא נראתה עצבנית והסתובבה ללא מטרה ברורה. "היא כנראה ציפתה למישהו", הם אמרו לחוקרים. "היא דיברה אנגלית במבטא אוסטרלי אבל ידעה גם לנהל שיחה בספרדית עם מבטא קטלוני", הם הוסיפו.

מדלן הקטנה נעלמה ב-5 במאי 2007, במהלך חופשה עם הוריה באתר נופש בדרום פורטוגל. הילדה הקטנה, שהייתה בת ארבע כשנחטפה, נעלמה מדירה ששכרו הוריה באתר הנופש. היעלמותה הסעירה את העולם כולו, וגורמי משטרה וחקירה רבים היו מעורבים בחיפושים אחריה ובניסיונות להבין מה עלה בגורלה.

במהלך השנתיים האחרונות עלו מספר סברות באשר לנסיבות היעלמותה, לרבות סוגיית מעורבותם של הוריה, לכאורה, בחטיפה. בסופו של דבר הודיעו הרשויות בבריטניה כי ההורים אינם מעורבים בהיעלמותה של מדלן.