"ילד הגידול" יכול שוב לחייך

על פניו של ילד בן 3 מבגדד צמח גידול ענק בקוטר של מלון. מנתח בריטי נרתם למשימת הצלת חייו, והטיס אותו מביתו שבבגדד לביצוע ניתוח מסובך בבית חולים בלונדון. לאחר הניתוח יוצא הדופן שארך 12 שעות וכלל השתלת צלע ושריר בפרצופו של הפעוט, הצליחו הרופאים להסיר את הגידול, לשחזר את פניו של הילד - ולהציל את חייו

לילד הזה ניתנה הזדמנות נוספת לחיים. סייף באסים בן ה-3, סבל מגידול אלים במיוחד שהתפתח בפניו. גודלו של הגידול הגיע למימדים של מלון - על פניו וצווארו של הילד. הפעוט העירקי ניצל ממוות רק לאחר ניתוח מסובך שארך תשע שעות, שלאחריו הודיעו הרופאים להוריו כי הם זכו בבנם חזרה.

לפני הניתוח היה חשש כבד לחייו של הילד, וזאת בשל השפעות הגידול על פניו. הגידול היה כה רחב מימדים, עד שהצליח לשתק לחלוטין את מערכת העצבים בפניו של הפעוט.

"הפחד הגדול ביותר היה פגיעה בנשימתו של הילד", סיפר גראהם סמית', אחד מהמנתחים שטיפלו בילד. "לאורך תקופה של חודשיים הגידול הלך והתעצם, ובעוד מספר חודשים הוא עלול היה למות".

טיסה גורלית

סמית' פגש לראשונה את הילד באסים בעיר בגדד במהלך סיור לימודי שערך. לאחר שהחליט לטפל בו, העריך המנתח כי יהיה מסוכן מדי לבצע ניתוח כה מסובך בבית חולים בעירק.

באמצעות הלוואה שקיבל מקרן בינלאומית, הצליח הרופא המסור לכסות את עלויות הטיסה של באסים ללונדון ולהביאו לניתוח. טיסה גורלית זו שינתה את עולמו של הילד והעניקה לו סיכוי נוסף לחיות.

מסריקות וצילומים שנערכו בבית החולים לפני הניתוח התברר כי הגידול "אכל" את עצם הלחי של הילד, כמו גם חלק גדול מהלסת.

צלע מגופו הושתלה בפנים

12 מנתחים ביצעו את הניתוח יוצא הדופן, שבמהלכו הוציאו את הגידול ושיחזרו את פניו של באסים. במהלך השחזור הם השתמשו בצלע ושרירים שהוצאו מגופו, במטרה להציל את פניו של הילד.

הניתוח המורכב עבר בשלום וכעת באסים מתאושש בבית החולים. הילד ואביו שהגיע עימו ללונדון, צפויים לחזור לארץ מולדתם בסוף השבוע הקרוב ולחגוג את ההחלמה המופלאה עם משפחתם.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק