העיתונאיות האמריקניות שבו הביתה: "הסיוט נגמר"

אונה לי ולורה לינג, העיתונאיות שעבדו תחת אל גור ושנכלאו בקוריאה הצפונית למשך כמעט חמישה חודשים, שבו סוף סוף הביתה. איתן יחד מהמטוס גם הנשיא לשעבר ביל קלינטון. המשפחות הדומעות מהתרגשות קיבלו בחיבוק את הנשים שאמרו: "כשראינו את קלינטון ידענו שהסיוט עומד להיגמר"

שתי העיתונאיות האמריקניות ששוחררו מקוריאה הצפונית שבו הערב (שעון ישראל) הביתה, לארה"ב. בנמל התעופה היו איחודים מרגשים עם המשפחות והחברים, שלא ראו את השתיים כבר כמעט חמישה חודשים.

מטוס הסילון שהטיס את אונה לי ואת לורה לינג, כתבות בתחנת טלוויזיה של אל גור שממוקמת בסן-פרנסיסקו, ואת הנשיא לשעבר ביל קלינטון נחת בנמל התעופה "בוב הופ". קלינטון נפגש עם המנהיג הקומוניסטי קים ז'ונג איל אתמול, כדי להבטיח את שחרור העיתונאיות.

לי הגיחה ראשונה מהמטוס, והתאחדה עם בעלה מייקל סלדייג' ועם בתה בת ה-4 האנה. היא חיבקה את הילדה והרימה אותה אליה, לפני חיבוק משפחתי חזק. לינג חיבקה את בעלה ליין קלייטון, שעה שמשפחתה הדומעת התקהלה מסביב.

"ידענו: הסיוט של חיינו עומד להיגמר"

"פחדנו שבכל רגע ישלחו אותנו למחנה עבודה", אמרה לינג לקול מחיאות כפיים. "כשנכנסו דרך הדלתות, ראינו לנגד עינינו את הנשיא ביל קלינטון. היינו בהלם אבל ידענו מיד בליבנו שהסיוט של חיינו סוף סוף עומד להיגמר, וכעת אנחנו עומדות כאן, בבית וחופשיות".

קלינטון עצמו יצא מהמטוס וקיבל תשואות מהקהל. הוא חיבק את סגנו לשעבר אל גור, ואז פטפט עם מספר חברי משפחה. גור תיאר את משפחות שתי הנשים כ"מלאות תשוקה, מעורבות, מחויבות, חדשניות. לא להאמין".

העונש המקורי: 12 שנות עבודת פרך

"האנה הייתה ילדה טובה כשלא היית", אמר גור ללי. "ולורה, אמא שלך מכינה לך את המרק המיוחד כבר יומיים". הוא הודה גם למחלקת המדינה האמריקנית על העזרה בשחרור העיתונאיות.

לכתבות ניתנה חנינה אתמול, לאחר פגישה נדירה בין קלינטון לבין מנהיג קוריאה הצפונית. הן נשפטו שם ונגזר עליהן עונש של 12 שנות עבודת פרך, על כך שנכנסו למדינה המסוגרת באופן בלתי-חוקי.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק