בתוך 3 ימים: 3 תאונות אוויריות

יממה אחרי שמטוס התנגש במגדל פיקוח על מסלול ההמראה בתאילנד, ויומיים לאחר נחיתת אונס במיאמי, היום - תאונה אווירית נוספת מסתיימת בנס. אש פרצה במנוע של מטוס נוסעים על מסלול ההמראה בפריז .למרבה המזל, האש במטוס זוהתה וכובתה במהירות שיא, אולם ריבוי התאונות בזמן האחרון מדליק נורה אדומה בכל עולם התעופה

אסון נמנע בפריז. צילום: ארכיון (AP)

הנוסעים לחופשה בחו"ל, שימו לב: בשלושת הימים האחרונים אירעו ברחבי העולם שלוש תאונות מטוס. אחרי תאילנד אתמול ומיאמי שלשום, היום זה קורה גם בפריז: מטוס ועליו 169 נוסעים שהיה אמור להמריא מנמל התעופה "אורלי" שבבירת צרפת לכיוון ספרד - עלה בלהבות רגע לפני ההמראה.

המטוס, מסוג איירבאס 320-200 של חברת "ואולין" הספרדית, היה אמור להמריא מנמל התעופה "אורלי" לכיוון אליסנטה שבספרד, אלא שהוא קורקע לאחר שאחד המנועים שלו עלה לפתע באש בעת ההכנות להמראה.

8 בני אדם נפצעו קל

כוחות הכיבוי בשדה התעופה שנמצאים בכוננות מתמדת, ובמיוחד לאור ריבוי התאונות בימים האחרונים הגיעו למטוס בתוך שתי דקות בלבד. אנשי הצוות ו-169 הנוסעים שהיו על המטוס פונו ממנו בעזרת מגלשות החילוץ. למרבה המזל, האש לא הצליחה להגיע למאגרי הדלק שבכנפי המטוס, וצוות הכיבוי הצליח להשתלט על הדליקה במהירות.

שמונה מהנוסעים נפצעו במהלך פינוי המטוס, אבל הם טופלו במקום ולא הזדקקו לאשפוז. החברה הספרדית 'ואולינג' הזניקה מטוס מיוחד מברצלונה שהגיע לאסוף את 169 הנוסעים ולהביאם ליעדם.

אתמול: מטוס התנגש במגדל הפיקוח בתאילנד

התאונה האווירית בפריז היום אינה האירוע התעופתי הראשון השבוע שהסתיים בהרבה מזל. מטוס ועליו 68 נוסעים החליק אתמול ממסלול ההמראה והתנגש במגדל הפיקוח באי התאילנדי קוסומוי. כל 68 נוסעי המטוס לא נפגעו. אדם אחד בלבד - הקפטן של המטוס, נהרג בתאונה. על המטוס היו מספר ישראלים, אך איש מהם לא נפגע.

רק לפני יומיים מטוס נוסעים של חברת "קונטיננטל" נאלץ לנחות נחיתת אונס בשדה התעופה במיאמי, ארה"ב.

על טיסה 128 של קונטיננטל, שהיתה בדרכה מריו דה-ז'נירו ליוסטון, היו 168 נוסעים ו-11 אנשי צוות, כך מסר דובר נמל התעופה הבינלאומי של מיאמי. כמה שעות לאחר ההמראה נתקל המטוס בכיסי אוויר משמעותיים שגרמו להיטלטלות של המטוס וככל הנראה לפגיעה בחלק ממערכות הטיסה. צוות המטוס החליט לא לקחת סיכונים ולנחות בשדה התעופה הקרוב ביותר, וכך הופנה לנחיתה במיאמי.

168 הרוגים בהתרסקות מטוס באירן

עוד התרסקות מטוס באירן: 30 הרוגים

ניצולה אחת מ-153 נוסעים בהתרסקות באוקיינוס ההודי

באפלו: המטוס התרסק על בית מגורים - 49 נהרגו

הווידאופדיה:התרסקות המטוס בתאילנד

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק