סין: בן 16 הוכה למוות במחנה גמילה מאינטרנט

המשטרה הסינית חוקרת את מותו של דנג סנשן, בן ה-16, במחנה גמילה להתמכרות לאינטרנט בדרום סין. שלושת המדריכים החשודים כי היכו את דנג למוות נעצרו . "כל חטאו היה שסבל מהתמכרות", אמר אביו בכאב . "אני לא מאמין שבני היחיד הוכה שם למוות"

ההתמכרות לאינטרנט הובילה למוות (חדשות 2)

כיצד הובילה התמכרות לאינטרנט למותו של צעיר בן 16 בסין? המשטרה הסינית חוקרת את מותו של דנג סנשן, בן ה-16, במחנה גמילה להתמכרות לאינטרנט בדרום סין. שלושת המדריכים החשודים כי היכו את דנג למוות נעצרו ביום ראשון בעקבות מותו.

אביו של הנער, דנג פיי, אמר כי שלח את בנו לתקופה של חודש במחנה הגמילה כדי לטפל בהתמכרותו החמורה לאינטרנט. לטענתו, זמן קצר לאחר הגיעו למחנה, הוא הושם בבידוד והוכה על-ידי המדריכים, שטענו כי הנער אינו רץ מהר מספיק. 

"בני היה אדם בריא ולא היה פושע, כל חטאו היה שסבל מהתמכרות לאינטרנט", סיפר האב בכאב. "רציתי לעזור לו בכך ששלחתי אותו למחנה הגמילה, אני לא מאמין שבני היחיד הוכה שם למוות".

סין: 10 מיליון מכורים לאינטרנט

סין היא האכסניה הגדולה ביותר לגולשי אינטרנט עם 338 מיליון אנשים המשתמשים ברשת בקביעות. על-פי מחקר שנערך על-ידי הרשויות במדינה, מספר המכורים לאינטרנט עומד על 10 מיליון, רובם ככולם בני-נוער.

העיתון הסיני היוצא לאור באנגלית China Daily דיווח כי ישנה מחלוקת סביב האבחון והטיפול בהתמכרות לאינטרנט. בחודש יולי האחרון אסרו רשויות הבריאות בסין להשתמש בהלם חשמלי לטיפול במכורים