בזכות קלינטון: העיתונאיות האמריקניות שוחררו מקוריאה הצפונית

העיתונאיות לורה לין ויונה לי, שנידונו ל-12 שנות עבודות פרך בקוריאה הצפונית, שוחררו לארה"ב. זאת בעקבות ביקורו המפתיע של הנשיא לשעבר ביל קלינטון במדינה. מצבן של השתיים טוב והן חוזרות לארה"ב במטוסו הפרטי של קלינטון. בני המשפחה מחכים בהתרגשות

מצבן של שתי העיתונאיות האמריקניות שהיו כלואות בצפון קוריאה ושוחררו הלילה טוב, והן נמצאות בדרכן לארצות הברית - כך מדווחים הבוקר בבית הלבן.

שחרורן של השתיים, לורה לין ויונה לי, מגיע בזכות חנינה מיוחדת שקיבלו בעקבות ביקור הפתע אתמול של נשיא ארצות הברית לשעבר ביל קלינטון בפיונג יאנג ופגישה היסטורית שלו עם מנהיג הרפובליקה קים ג'ונג איל.

השתיים נעצרו בגבול צפון קוריאה-סין בחודש מרס השנה, והואשמו בניסיון חדירה לא חוקית לשטח הרפובליקה הקומוניסטית. הן עלו על מטוסו הפרטי של קלינטון, בדרכן ללוס אנג'לס, שם כבר מחכים בני המשפחות. "זה אחד הימים המאושרים בחיי", אמר דאגלס לינג אביה של לורה. "אני אסע לראות את הילדה הקטנה שלי".

מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג איל פרסם אמש צו שחרור מיוחד בו הוא העניק חנינה לשתי העיתונאיות האמריקאיות שנכלאו במדינה באשמת ריגול, ונידונו ל-12 עבודות פרך. ההחלטה על השיחרור התקבלה בעקבות ביקורו המפתיע של קלינטון במדינה. קלינטון העביר לג'ונג איל מסר מהנשיא האמריקני ברק אובמה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק