ביל קלינטון מבקר בקוריאה הצפונית

הנשיא לשעבר מוכיח שהוא עדיין זוכר דבר או שניים על דיפלומטיה ויצא למסע שכנועים בפיונגיאנג. קלינטון ייפגש עם אנשי מפתח בממשל במטרה להביא לשחרורן של שתי העיתונאיות האמריקניות שנכלאו במדינה

הוא אומנם עזב את הבית הלבן לפני שמונה שנים, אבל גם בארצות הברית יודעים שאם יש מישהו שיכול להפעיל את קסמיו אפילו על קוריאה הצפונית -  זהו ביל קלינטון. הנשיא לשעבר נחת הבוקר (שעון ישראל) בבירה פיונגיאנג כדי לדון בשחרור שתי העיתונאיות האמריקניות הכלואות במדינה.

מאוחר יותר החלו לזרום דיווחים על כך שקלינטון נפגש עם מנהיג המדינה, קים ג'ונג-איל, והעביר לו מסר מהנשיא האמריקני ברק אובמה.

סוכנות הידיעות בסיאול דיווחה כי קלינטון התקבל בברכה על ידי גורמים בממשל, וכי הוא צפוי לנהל משא ומתן להחזרת שתי הנשים, לורה לינג ואיונה לי. בארה"ב סירבו להגיב לדיווחים.

לינג ולי נעצרו לפני כחמישה חודשים סמוך לגבול עם המדינה הקומוניסטית והואשמו בחצייה בלתי חוקית מסין ובפעילות עוינת. בחודש יוני האחרון גזר עליהן בית המשפט הגבוה בקוריאה הצפונית 12 שנות מאסר בפרך.

גורמים בוושינגטון הביעו חשש כי קוריאה הצפונית מנצלת את העיתונאיות, בניסיון נוסף להביע מחאה נגד הלחץ שמפעילה עליה הקהילה הבינלאומית בעקבות שיגורי הטילים ניסויי הגרעין שביצעה לאחרונה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק