סיקור פיגוע השנאה הגיע עד טייוואן

כלי התקשורת בעולם מדווחים החל מאמש בהרחבה על הטבח בלב תל אביב. ב-BBC ראיינו עדי ראייה למקרה, ב"לוס אנג'לס טיימס" התמקדו בעדה החרדית ואפילו ברשת "אל-ג'זירה" דיווחו שהמשטרה הורתה לסגור את המועדונים באזור. כמה חבל שישראל מגיעה לכותרות דווקא בהקשרים הקשים הללו

הטבח אתמול בבניין אגודת הלהט"ב (לסביות, הומואים, טרנסקסואלים ובי) לא עשה כותרות רק בישראל. ברחבי העולם דיווחו בהרחבה על מסע הרצח שגבה שני קורבנות, וזאת גם בכלי תקשורת מפתיעים משהו.

מבריטניה דרך ארה"ב ועד המזרח הרחוק, איש לא התעלם מפיגוע השנאה הרצחני. גם "טייוואן ניוז" ואפילו סוכנות הידיעות הרשמית של סופיה, בולגריה, סיקרו את הרצח.

רשת ה-BBC ראיינה את אמנון שבתי, שעובד בפאב ה"אוויטה" הסמוך למקום הירי. "יש לנו מועדון לאנשים שרוצים לצאת מהארון או לקבל תמיכה מהקהילה, הם באים לכאן כל יום ויש אנשים שתומכים בהם. במוצאי השבת באים בני נוער רבים שיושבים עם מדריך שעוזר להם. ואז הבחור נכנס והתחיל לירות בהם ללא סיבה".

גם באל ג'זירה לא התעלמו

עיתון ה"דיילי מייל" הבריטי ציטט את ח"כ ניצן הורוביץ שאמר "זו ההתקפה החמורה ביותר נגד הקהילה ההומו-לסבית בישראל. המעשה הזה הוא התקפה עיוורת נגד נוער חף מפשע, ואני מצפה מהרשויות לאחד כוחות ולתפוס את היורה".

ה"לוס אנג'לס טיימס" דיווח כי התקרית "זעזעה את העולם החופשי בתל אביב, שיש לה תדמית של מקום יחסית סובלני כלפי הקהילה הגאה", והתמקד בביקורת כלפי העדה החרדית שכינתה את אנשי הקהילה "נבלות" ו"תועבות".

הדיווחים מרחבי העולם הגיעו גם לרשת הערבית "אל ג'זירה", שם אמרו אמש כי המשטרה הורתה לכל המועדונים והפאבים המזוהים עם הקהילה להיסגר זמנית, מחשש להתקפות נוספות.

ירי בלב ת"א - סיקור מיוחד:

בקהילה הגאה מתאבלים על רצח ליז וניר

תמונות בלעדיות מתוך זירת הרצח

הכותרת באתר חרדי: "ירי במועדון ההסתה"

עדי ראייה: הרבה פצועים על הרצפה

זעם בקהילה ההומו-לסבית: טבח של שנאה

הווידאופדיה: מצעד הגאווה

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק