מיידוף: חשבתי שאתפס מוקדם יותר

בריאיון ראשון מאז נכנס לכלא הביע הנוכל הגדול בהיסטוריה חרטה וסיפר על הונאת הענק שרקם במשך השנים. "לא האמנתי שזה יימשך זמן כה רב", התוודה מיידוף בפני עורכי הדין של קורבנותיו

ברנרד מיידוף (רויטרס)

ברנרד מיידוף, מי שעומד מאחורי ההונאה הגדולה בהיסטוריה, לא חשב שזה ייקח כל כך הרבה זמן. בריאיון ראשון מאז נכנס לכלא בצפון קרוליינה ל-150 שנה, סיפר מיידוף כי הופתע מכך שתרמית הענק שרקם לא התגלתה מוקדם יותר.

"היו מספר פעמים בהם נפגשתי עם אנשי הרשות לניירות ערך והייתי משוכנע שהם 'עלו עלי'", הסביר הנוכל שגנב מלקוחותיו 65 מיליארד דולרים. במהלך פגישתו עם עורכי הדין של כמה מהקורבנות הביע מיידוף חרטה על מעשיו ודיבר עליהם באופן גלוי. "זה היה ביקור יוצא דופן", סיכם הפרקליט ג'וזף קוטצ'אט בתום שיחה בת יותר מארבע שעות עם מיידוף. "הוא היה מאוד פתוח וענה על כל שאלותינו".

שומר על כושר

לדברי עורך הדין, מיידוף אמנם נראה מלא בחרטה, אך ציין כי בריאותו לא נפגעה כלל. "נדמה כי הוא מקפיד להתאמן", דיווח קוטצ'אט לרשת הטלוויזיה האמריקנית NBC. כמו כן הוסיף הפרקליט שבכוונתו להשתמש בפרטים שדלה במהלך השיחה עם מיידוף בכתב האישום הנוסף שיוגש נגדו ונגד אחיו בשבוע הבא.

בסוף חודש יוני שלח בית המשפט הפדראלי במנהטן את מיידוף, יו"ר נאסד"ק לשעבר, לרצות 150 שנות מאסר מאחורי סורג ובריח. מיידוף בן ה-71 עקץ את לקוחותיו במשך שנים, והתוודה כי הוא אחראי לשורה ארוכה של עבירות פליליות: ביניהן מרמה בניירות ערך, הלבנת הון ומתן עדות שקר.