הונדורס: 2 הרוגים בעימותים אלימים בין אוהדי כדורגל

יש אוהדי כדורגל שלוקחים את המאבק על המגרש ללב, ויש כאלה שישר שולפים סכינים: לאחר משחק כדורגל בהונדורס שהסתיים בתיקו אפס, החלו אוהדי שתי הקבוצות להתעמת. מה שהתחיל כמריבה בתוך האיצטדיון הפך בסוף לקטטה אלימה המונית שבסופה נורו למוות 2 אוהדים ו-15 נפצעו

כולנו מכירים את תופעת האלימות במגרשי הכדורגל כאן בישראל, אלא שהאלימות אצלנו היא כאין וכאפס לעומת מה שהתרחש הלילה בהונדורס: שני בני אדם נהרגו ויותר מ-15 נפצעו במהלך עימותים בין אוהדי קבוצות כדורגל יריבות.

העימותים בין אוהדי הקבוצות היריבות פרצו לאחר שהמשחק בין שתי הקבוצות המקומיות "אולימפיה" ו"מוטגואה", שנערך בבירה טגוסיגלפה, הסתיים בתוצאה תיקו אפס - תוצאה מאכזבת עבור שני הצדדים. אוהדי שתי הקבוצות החלו להתעמת בתוך המגרש, ותוך דקות הפך העימות לקרב של ממש ברחובות, כולל מקלות, אבנים ובקבוקים.

המשטרה התערבה בנעשה ופיזרה את המתעמתים בכוח רב ותוך שימוש באש חיה, שהביאה ככל הנראה למותם של שניים מהאוהדים. המשטרה המקומית מסרה כי שני ההרוגים נורו למוות במהלך הקטטה וכי 12 בני אדם נוספים נעצרו בחשד להתנהגות אלימה.

שגרה של אלימות ביבשת

נראה שאלימות במגרש כדורגל היא דבר שכיח למדי ביבשת אמריקה הדרומית. בלימה בירת פרו מאות אוהדים משתי קבוצות כדורגל יריבות היו מעורבים בקטטה המונית באחד היציעים של איצטדיון לפני כחודש. העימות כולו תועד במצלמות האבטחה.

השוטרים שהגיעו לאבטח את המשחק נאלצו להתערב לאחר שסכנה נשקפה לחייהם של כמה מהאוהדים. ברגע שהשוטרים התערבו במהומה, האלימות של אוהדי הקבוצות הופנתה אליהם. לא פחות מתשעה שוטרים ועשרות אוהדים אושפזו בבתי החולים בעיר.