תקועים שעה באוויר עם הפנים למטה

שתי בנות, אמא היסטרית אחת ו-20 כבאים - זה מה שנדרש כדי לגרום למתקן בפארק שעשועים בריטי להיתקע וליצור חילוץ דרמטי במיוחד. הכול החל כשאמה של אחת הבנות חשבה שחגורת הבטיחות השתחררה, ומיהרה להזעיק למקום את מפעילי המתקן – שעצרו אותו מיד. מנגנוני הביטחון ננעלו, ומכאן עד לקריאה למכבי האש הייתה הדרך קצרה

שתי ילדות בריטיות בנות 10 חולצו אתמול לאחר שנתקעו יותר משעה באוויר, עם הפנים למטה, במתקן בגובה כ-30 מטרים. השתיים, שהיו במתקן שעשועים יחד עם אב ובנו, נתקעו לאחר שאמה של אחת הבנות קראה למפעילי המתקן כי חשבה, וטעתה, כי אחת מחגורות הבטיחות השתחררה.

20 כבאים הוזעקו לחלץ את הארבעה שנתקעו על מתקן ה"אקסטרים" שמסתובב 360 מעלות בפארק השעשועים "ברין" בסומרסט, בריטניה. המתקן שנתקע מורכב משני "כלובים" שמחוברים לקצוות של זרוע מתכת ענקית מסתובבת. הבנות היו בכלוב אחד, והאב ובנו בן ה-10 היו בכלוב השני.

"האם צעקה - הבנות במהרה הפכו להיסטריות"

הכבאי איאן הייזלטון סיפר לעיתון ה"דיילי מייל" כי זמן קצר לאחר שהמתקן החל לפעול, אחת הבנות צעקה לאמה שהייתה על הקרקע שהמתקן אינו בטוח. "האם צעקה על המפעילים לעצור את המתקן, והם עשו את זה, וכך הם נשארו תקועים באוויר", אמר. "הבנות במהרה הפכו היסטריות".

מפני שהמתקן נעצר במהלך פעולתו המחזורית, המנגנון הבטיחותי שלו ננעל והכבאים נאלצו להשתמש בסולם גבוה כדי לחלץ את הארבעה. הכבאי הייזלטון הוסיף כי "כולם היו במצוקה ונבדקו על ידי פרמדיקים אבל היו בסדר. לא היה כשל מכאני במתקן".

מפארק השעשועים נמסר ל"דיילי מייל" כי "מינהל הבריאות והבטיחות מרוצה מכך שהמתקן יכול להיפתח מחדש".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?