עוד התרסקות מטוס באירן: 30 בני אדם נהרגו

כלי התקשורת באירן מדווחים כי מטוס נוסעים נוסף, ועליו 153 בני אדם התרסק בצפון-מזרח המדינה. לפחות 30 נהרגו, 20 נפצעו. רק לפני כשבועיים התרסק מטוס נוסעים נוסף באירן, אך במקרה הטראגי ההוא נספו כל 168 נוסעיו

שוב אסון אווירי, ארכיון (חדשות 2)

שוב אסון אווירי: לפחות 30 בני אדם נהרגו וכ-20 נפצעו בהתרסקות מטוס נוסעים אירני בנמל התעופה בעיר משהד, בצפון-מזרח המדינה. כלי התקשורת האירניים מדווחים כי על סיפון המטוס היו כ-153 נוסעים בסך הכל.

יתר הנוסעים לא נפגעו, חולצו, ופונו מזירת האירוע. בשלב זה, בשל הצנזורה התקשורתית, עדיין קשה לדעת האם מניין ההרוגים עלול לעלות בכל זאת.
סוכנות הידיעות האירנית "אירנא" דיווחה הערב כי אש הופיעה לפתע במטוס, מה שגרם ככל הנראה להתרסקות.

אסון תעופה רביעי בחודש

רק לפני כשבועיים התרסק מטוס נוסעים נוסף באירן, אך במקרה הטראגי ההוא נספו כל 168 נוסעיו. מטוס הנוסעים של חברת התעופה "כאספיאן איירליינס" התרסק בצפון המדינה, ועל פי הדיווחים מטהרן הסיבה הייתה תקלה טכנית מסויימת במטוס.

הטייס ניסה לשוב על עקבותיו לנמל התעופה בטהרן, או אפילו לנסות ולבצע נחיתת חירום - אך ככל הנראה לשווא, ואז הוא התרסק. הטלוויזיה האירנית דיווחה ששמונה חברים בנבחרת נערי הג'ודו האירני נהרגו בהתרסקות. הנבחרת הייתה אמורה להתאמן יחד עם הנבחרת הארמנית.

התאונה היום היא אסון התעופה הרביעי בחודש האחרון: מטוס נוסעים של חברת אייר פראנס התרסק ב-1 ליוני בדרכו מברזיל, לפני כשלושה שבועות התרסק באוקיינוס ההודי מטוס נוסעים תימני.

בעשר השנים האחרונות היו עשרות תאונות מטוסים באירן, כשרוב המטוסים היו מתוצרת רוסית או מזרח אירופית.

בשלושה מן המקרים, היו אלה מטוסי טופולב שהתרסקו: בפברואר 2002 התרסק באירן מטוס טופולב 154, אז נהרגו 118 נוסעים ואנשי צוות. בספטמבר 2004 מטוס טופולב נוסף עלה באש במהלך הטיסה סמוך לעיר משהד, אז עשרות נהרגו. המטוס שהתרסק היום הוא מטוס הטופולב השלישי שמתרסק ברפובליקה האיסלאמית בשנים האחרונות.