טורקיה נלחמת בטרור: 200 פעילים הקשורים לאל-קעידה נעצרו

המדינה המוסלמית ממשיכה להיאבק באיומים מבית ומחוץ: ביממה האחרונה נעצרו לא פחות מ-200 חשודים במעורבות בארגון הקשור לארגון אל-קעידה. ההערכה: היו מעורבים במותם של עשרות אזרחים וזרים. הפעילים: מטרתנו - שלום

מלחמה בטרור מבית (חדשות 2)

טרור מבית: טורקיה סוערת בעקבות מעצרם של כ-200 בני אדם, החשודים במעורבות בארגון טרור מוסלמי קיצוני, הקשור לארגון אל-קעידה. ביממה האחרונה ערכו כוחות הביטחון הטורקיים פשיטה רחבה על 23 ערים ברחבי המדינה, במהלכה עצרה חשודים במעורבות בארגון הטרור "חיזב א-תחריר". בפשיטה הוחרמו גם מסמכים וראיות הקושרות את הפעילים לארגון המוסלמי.

באג'דה של הארגון, כך גם מעידים המסמכים שהוחרמו, מוצהר בפומבי כי בכוונתו לבצע "איחוד כל-מוסלמי" לממלכה מוסלמית אחת, שתפעל על פי חוקי השריעה. יש לציין כי גם ארגון אל-קעידה פועל בבסיסו על ההנחה כי יש לשוב לימי הח'ליפים, בהם השאיפה הייתה לכונן אימפרייה איסלאמית אחת, שמקורותיה בחצי האי ערב.

מאבק של שנים

הרשויות בטורקיה מייחסות ל-200 החשודים מספר האשמות, ובראשן ניסיון להקים תא טרור מקומי של ארגון אל-קעידה. בטורקיה טוענים עוד כי הארגון עמד מאחורי שורה של התקפות טרור נגד זרים במדינה, ביניהן בנובמבר 2003 (בה נהרגו שני תיירים מסינגפור) ונגד השגרירות הבריטית (תקיפה בה נהרגו 63 בני אדם). בארגון, מאידך, שבים ומכחישים את הטענות וההאשמות, ומדגישים: מטרתנו - שלום.

טורקיה מנהלת בשנים האחרונות מלחמת חורמה בטרור מבית ומחוץ. עיקר המאבק מתנהל נגד המורדים הכורדים בדרום-מזרח המדינה, שגבו את חייהם של עשרות אזרחים וחיילים טורקים בשנים האחרונות. כעת, מנסות רשויות הביטחון גם למנוע מתקפות טרור קשות - גם מארגוני טרור שמנסים להרים את ראשם על אדמת טורקיה.