בארה"ב מעריכים: היהודים שנעצרו סחרו באיברים - גם מישראל

התפתחות בפרשת מעצרם של עשרות היהודים בארה"ב: הרשויות טוענות כי החשודים גלגלו מיליוני דולרים מסחר באיברים – חלקם מישראל. הערכה: הכספים נאספו גם לשם השפעה פוליטית

פרשת מעצר היהודים בארה"ב מסתעפת: הרשויות בארצות הברית חושדות שכמה מן הרבנים שמעורבים בפרשת השחיתות שנחשפה היום בניו-ג'רזי סחרו גם באיברים מישראל. החשד הוא כי חלק מהחשודים אף סחרו באיברים שמקורם בישראל.

כ-40 יהודים חרדים, חלקם רבנים, נעצרו ביממה האחרונה בגל מעצרים חסר תקדים של ה-FBI, בחשד למעורבות בפרשת ענק של שחיתות והלבנת הון במליוני דולרים. ההערכה היא שהכספים ניתנו תמורת השפעה פוליטית.

על פי הדיווחים, מרבית העצורים יוצאי העדה הסורית בארה"ב. בין העצורים: שני ראשי עיר מצפון ניו ג'רזי, רבנים מהעיר ניו יורק, ואפילו פוליטיקאים יהודים. העיתון "אסבורי פארק פרס" דיווח כי מדובר ביהודים שהיו מעורבים בישיבה הדתית "דיל ישיבה", בה מחונכים היהודים לפי המסורת הספרדית.

גל המעצרים: אחרי חקירה של שנתיים

בארצות הברית טוענים כי גל המעצרים הענק הוא תוצאה של חקירה שנמשכה שנתיים, שבאה בעקבות העברות כספים חשודות של המעורבים. במסגרת המעצרים הוחרמו גם כמה כספות וחפצים מהישיבות. רשויות החוק צפויים לפרסם בהמשך הערב פרטים נוספים על הפרשה.

בחודש שעבר הורשה המיליארדר ברנרד מיידוף בהונאת הענק בתולדות ארצות הברית, ונידון ל-150 שנות מאסר. מיידוף הודה באשמה, והחליט בתום הכרעת הדין שלא לערער. בארצות הברית עוקבים בדאגה אחר התפתחות הפרשה בה מעורבים עשרות היהודים.