תיעוד: עובד הקרקס מתעלל בפילים

פעיל בארגון PETA למען זכויות בעלי חיים הצטרף לקרקס בארה"ב שמציג מופע פילים, לאחר שאנשי הארגון חשדו שאנשי הקרקס מתעללים בחיות. הוא החליט להתקין מצלמות נסתרות, והתוצאה לא איחרה לבוא: התעללות ממושכת ואכזרית בפילים מאחורי הקלעים של הקרקס נחשפה מול המצלמות. מנהל הקרקס טוען: התמונות הוצאו מהקשרן

מה גורם למטפל בחיות להכות פילים ללא רחמים? זה בדיוק מה ששאלו את עצמם אנשי ארגון "PETA" למען זכויות בעלי החיים, כשראו את הסרטון שצולם מאחורי הקלעים של קרקס "האחים רינגלינג" בארה"ב. הסרטון שצולם במצלמה נסתרת חושף התעללות קשה בפילי קרקס שהוכו באכזריות.

אחד מחברי הארגון הצטרף לעובדים בקרקס האחים רינגלינג, ועבד עמם במשך חצי שנה בשבע מדינות שונות. במהלך עבודתו הבחין הפעיל שהיחס המצוין לו זוכים הפילים בהופעתם בקרקס מתחלף ביחס משפיל למדי מאחורי הקלעים, והחליט להתקין מצלמה נסתרת בחדר האימונים.

התמונות שצולמו זעזעו את חברי הארגון: בסרטון נראה מאמן הפילים אוחז במקל עץ המשמש לעבודה עם בקר, אשר בקצה אחד שלו מחובר מעין וו ממתכת. העובד תועד כשהוא מכה את הפילים בפנים, באזניים ובחדק ללא כל סיבה. סרטון אחר חושף את עובדי הקרקס בועטים בפילים, מכים ומקללים אותם.

בארגון דורשים להפסיק את פעילות הקרקס

"אחת מפילות הקרקס שנראית בסרטון מנענעת את ראשה ומסכלת את רגליה שוב ושוב היא טנקה, שנמצאת בקרס כבר 20 שנים מאז הייתה בת חצי שנה", סיפרה דפנה רחמינוביץ', סגנית נשיא ארגון PETA. "חיות נוקטות בהתנהגות כזאת כדי להרגיע את עצמם וכדי להתרכז כשהן חשות צורך להימלט מסביבתן".

הארגון פנה למשרד החקלאות האמריקני בפנייה דחופה להפסיק את פעילות הקרקס שפועל לדבריו תוך התעללות חמורה גם בחיות אחרות. דובר הקרקס מיהר להכחיש את טענות הארגון ואמר כי "הוא מעלה שאלות לגבי ההקשר שבו צולמו התמונות".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?