אנגליה: כנופיית קופים סוררת שודדת מבקרים בספארי

בספארי במריסייד לא יודעים כיצד להתמודד עם הבבונים הסוררים. לאחרונה הם אימצו להם תחביב חדש: לפרוץ מזוודות של מבקרים בגן החיות ולגנוב מכל הבא ליד, כן, אפילו הלבשה תחתונה. בספארי ממליצים למבקרים לנסוע בדרך החלופית כדי להימנע ממפגש עם העבריינים

בספארי אחד באנגליה נאלצים להתמודד עם בעיה מאוד לא שגרתית: כנופיית קופי הבבון פיתחה לעצמה הרגלים לא ממש מנומסים, ואפילו עברייניים למדי. הקופים פורצים לתאי איחסון של מזוודות המבקרים במקום - ולוקחים מכל הבא ליד, אפילו תחתונים סקסיים.

עיתון ה"סאן" מפרסם הבוקר כי לאחרונה, לאחר כמה מקרים חוזרים ונשנים, החליט צוות גן החיות במריסייד, שם חיים כ-140 בבונים, להזהיר את המבקרים בספארי מפני כנופיית הקופים שהצליחה להבין איך לפתוח ביעילות את תאי איחסון המזוודות על גגות מכוניות שהגיעו לחניון הפארק. בגדים, נעליים ואפילו הלבשה תחתונה נלקחו - לפני שהקופים החצופים ברחו מיד בחזרה אל צמרות העצים.

מנהל גן החיות עשה הדגמה כדי לראות מה הקופים מסוגלים לעשות. הוא ארגון מכונית עם ארגז איחסון ותוך זמן קצר, הקופים חזרו על מעשיהם הנלוזים. עכשיו, מייעצים למבקרים בגן החיות לנסוע בנתיב אחר כדי להימנע ממפגש עם הכנופייה הבוזזת.

הכישורים המיוחדים של הבבונים

 "בהתחלה חשבנו שזה אירוע חד פעמי", סיפר מנהל הספארי דיוויד רוס. "אבל כשזה המשיך לקרות זה הפך להיות ברור, שלמרבה הצער, הקופים רכשו כישורים חדשים ומפוקפקים".

רוס הסביר איך עובדת הטכניקה שלהם: הבבונים הגדולים קופצים על קופסת האיחסון של המזוודות עד שהמנעולים נפתחים. אז, שאר הקופים רצים לבדוק מה הם יכולים למצוא שם. "בואו נודה באמת, אף אחד לא רוצה לראות קוף בורח לצמרות העצים, כשהתחתונים שלו ביד של הקוף", סיכם רוז את החוויה המפוקפקת.  

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?