צפו בטקס: 40 שנה לנחיתה על הירח

החודש האחרון היה גדוש באירועים שקשורים לחלל ולירח, והיום הם הגיעו לשיאם - 40 שנה בדיוק מאז שהאפולו 11 נחתה על הכוכב. בסוכנות החלל האמריקנית ציינו זאת במסיבת עיתונאים מיוחדת, בבית הלבן ערכו חגיגה עם האסטרונאוטים. צפו בטקס במלואו

לפני 40 שנה, סיימה החללית אפולו 11 מסע של 450,616 קילומטרים והגשימה את שאיפתו של הנשיא האמריקני ג'ון פ. קנדי, שקרא ב-1961 להגיע לירח עד סוף העשור.

זה היה צעד עצום לאנושות - ועכשיו הגיע הזמן לחגיגות עצומות. הנשיא ברק אובמה בירך על מדשאת הבית הלבן את אנשי צוות אפולו 11 לכבוד האירוע המרגש, ואנחנו כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו בשידור חי את הטקסים בנאס"א ובבית הלבן.

500 מיליון איש ראו או שמעו אז, את מילותיו של ניל ארמסטרונג שריגש את העולם כולו בזמן שצעד בים השלווה. לוח השנה הראה: 20 ביולי, 1969.

הנחיתה על הירח היוותה אז זריקת עידוד לאומה האמריקנית, אומה מיואשת מהמלחמה בווייטנאם, אחרי שהספוטניקים הרוסיים הובילו במירוץ לחלל. באז אולדרין, ג'ין קרנץ וניל ארמסטרונג כאמור, חגגו את האירוע בבית הלבן בוושינגטון.

במקביל, שידרה נאס"א סרטונים ומסיבת עיתונאים משלה ממרכז החלל קנדי בקייפ-קנברל שבפלורידה, בסיס האם של האפולו ממנו החללית יצאה לדרכה. מאז אפולו 11, אגב, רק 12 איש דרכו על פני הירח - כולם אמריקנים.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?