בן 17 נעצר רגע לפני שהטיס מטוס נוסעים

נער בריטי בן 17 ראה, כנראה, יותר מדי פעמים את הסרט "תפוס אותי אם תוכל" והחליט לנסות להטיס מטוס בעצמו. הוא תכנן תרגיל עוקץ ענק לראשי חברות התעופה הבריטיות והצליח במשך שישה חודשים להתנהל כמפעיל קווי תעופה. המשטרה עצרה אותו רגע לפני שהוא יצא לטיסה על מטוס נוסעים - לאחר שנחשף ע"י עיתונאים

המקור: די קפריו ב"תפוס אותי אם תוכל" (the sunday times)

נער בן 17 מיורקשייר, בריטניה, הציג את עצמו כאיש עסקים בשנות ה-20 לחייו שמייצג קבוצת טייסים. הוא כינה את עצמו "אדן טייט", והגיע בטיסה לג'רזי כדי לפגוש בעלי חברות תעופה ומנהלי שדות תעופה. הוא הציע לראשי החברות ערוץ טיסות חדש שפועל סביב אירופה, במחירים נמוכים במיוחד.

ההופעה של הנער טייט שכנעה את המנהלים שקבעו פגישות המשך כדי לסגור את הפרטים; השלב הראשון עבר בהצלחה עבור הנער האמיץ.

הוא למד היטב את דמותו של פרנאק וויליאם אביגנייל הבן - דמותו של ליאונרדו די קפריו בסרט "תפוס אותי אם תוכל". הסרט מבוסס על סיפור אמיתי ובו ילד בן 16 מצליח להתל בחברות תעופה ולהטיס מטוס בגילו הצעיר.

ניהל מו"מ באמצעות טלפון ומייל

כדי לתמוך בטיעוניו, טייט יצר אתרי אינטרנט תחת השם "הקבוצה הכללית האמריקנית" או "נתיבי האוויר של האיים". הוא טען שהוא מייצג קבוצה שמחזיקה ב-12 מטוסים. טייט פנה למספר חברות תעופה וביקש לתת לו ולצוותו הדמיוני זיכיון - קו תעופה.

הוא השתמש במספר שמות בדויים, כמו דיוויד רייך ואניטה דאש, כדי לנהל תקשורת בעזרת מיילים או טלפון עם המנהלים, כדי לספק את ההרגשה שהוא חלק מצוות גדול ומאורגן.

הנער הצליח להונות את ראשי החברות במשך לא פחות משישה חודשים. לא ברור מה הוא בדיוק הספיק להשיג בששת החודשים האלו, אבל רק אחרי חצי שנה עיתונאי מיורקשייר הלך לבדוק מי בדיוק יכול להציע הצעה כל ך זולה להפעלת טיסות - הוא גילה את המזימה וחשף את זהותו של הנער.

נתפס ברגע האחרון לפני מימוש החלום הגדול

על פי הפרסום בעיתון "סאנדיי טיימס", שוטר ממשטרת אסקס תפס אותו ברגע האחרון לפני שעלה כטייס למטוס עם 93 מושבים בשדה התעופה שבסאות'-אנד. הוא שכנע את סוכן המטוסים שהחברה שלו מעוניינת לקנות את המטוס והוא נשלח לבחון את יכולותיו.

על פי הדיווח ב"טיימס", המשטרה לא מתכוונת להגיש תביעה נגד הילד. הם הגדירו אותו כאוטיסט ואמרו שהוא לא כשיר לעמוד לדין. עוד דיווחו במשטרה, כי הוא מדקלם את כל לוח ההמראות והנחיתות.

מלקולם קאופר, מנכ"ל חברת תעופה שהתעניין בהצעה של מר טייט, אמר "הוא דיבר כאיש מקצוע שמבין היטב את השוק וסיפק הצעות מעניינות. אם דבריו היו אמינים ... זו הצעה שאי אפשר לסרב לה". 

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?