אנגליה: האיש הזקן בעולם מת בגיל 113

הנרי אלינגהם זכה להיות האיש המבוגר בעולם. אלינגהם שמת בגיל 113 שירת כטייס בחיל הים המלכותי במהלך מלחמת העולם הראשונה, והשתתף בקרב הימי הגדול ביותר בהיסטוריה

האיש הזקן ביותר בעולם, הנרי אלינגהם הלך לעולמו היום בגיל 113 בבית האבות בו הוא מתגורר בעיירה קטנה בדרום אנגליה. חברו של אלינגהם, דניס גודווין סיפר כי הוא מת בשנתו. "זוהי סופה של תקופה, סופו של דור מאוד מיוחד", אמר גודווין. "העם הבריטי חייב לדור זה הכרת תודה מיוחדת".

אלינגהם התגייס בשנת 1915 לשרת כטייס בחיל הים המלכותי הבריטי. הוא היה אחד משני שורדי ותיקי מלחמת העולם הראשונה בבריטניה. שנה לאחר מכן הוא השתתף בקרב הימי המפורסם והגדול ביותר בהיסטוריה של הקרבות הימיים - קרב יוטלנד.

אלינגהם בילה את השנים האחרונות לחייו בהנצחתם של 9 מיליון החיילים שנהרגו בקונפליקט, ואמר כי אחרים צריכים לזכור את החיילים שהקריבו את עצמם. בראיון שנתן לAP באוקטובר 2008 אמר אלינגהם שהקורבנות לא יישכחו.

לפני חודש, טומוג'י טנאבה, הגבר הזקן בעולם, מת בביתו ביפן בגיל 113. טנאבה נרשם לפני כשנתיים בספר השיאים של גינס כגבר הזקן בעולם. הסוד שלו לאריכות ימים היה כוס חלב אותה הקפיד לשתות בכל בוקר והימנעות משתיית אלכוהול. אלינגהם זכה להיות האיש הזקן בעולם לתקופה של כחודש.

האישה הזקנה בעולם מתה בגיל 130

בחודש מאי הלכה לעולמה האישה הזקמנה ביותר בעולם: סחאן דוסובה מקזחסטן נאבקה במשך חודש בגופה הפצוע לאחר שהחליקה בדירה החדשה שקיבלה כמתנה מהמדינה לכבוד יום הולדתה, אך נכנעה והלכה לעולמה בגיל 130.

דוסובה, מי שהחזיקה עד היום בתואר "האישה המבוגרת בעולם", קיבלה דירה חדשה מרשויות קזחחסטן במטרה להוציא אותה מהתנאים הקשים בהם חיה. אבל באופן אירוני, מה שהיה אמור לשפר את איכות חייה גרם למותה הטרגי. דוסובה שברה את הירך כשהחליקה לפני כחודש באמבטיה בדירתה החדשה, ומאז לא התאוששה.

הסבתא מקזחסטן נולדה בחודש מרס של שנת 1879. בראיון סיפרה כי מעולם לא לקחה תרופות והיא החלימה תמיד דווקא בעזרת 'תרופות סבתא'. "אף פעם לא אכלתי ממתקים", סיפרה כשנשאלה מה הסוד לאריכות ימים. נכדתה בת ה-42 הוסיפה כי היא דווקא חושבת ש"מצב רוח טוב וצחוק, הם אלה שהאריכו את ימיה של סבתה".