אובמה: קרונקייט היה קול של ודאות בעולם של חוסר ודאות

מגיש החדשות האגדי של רשת CBS וולטר קרונקייט מת הלילה בגיל 92. נשיא ארה"ב הוציא הודעת ניחומים ואמר: "למשך עשורים וולטר קרונקייט היה הקול האמין ביותר באמריקה", ציין אובמה. "קול הבריטון העמוק שלו הגיע למיליוני בתים בכל ערב ובעולם.וולטר קבע את הסטנדרטים על פיהם אחרים נשפטו"

מותה של אגדה בארצות הברית: וולטר קרונקייט, מגיש הטלוויזיה האגדי של רשת הטלוויזיה CBS מת הלילה בביתו שבניו-יורק בגיל 92.

קרונקייט האיש שהיה ידוע בארצות הברית כ"איש האמין באמריקה " הנחה את חדשות הערב של CBS משנת 1962 ועד לשנת 1981. הוא האיש שהמציא רבים מהמושגים שהם הבסיס לסגנון הגשת החדשות העכשווי. בין הסימנים האלה היא השורה איתה סיים את המהדורה בכל ערב: "אלו פני הדברים".

קולו של קרונקייט ליווה את הקהל האמריקני ועוד מיליונים בעולם בכמה מהאירועים המרכזיים של 50 השנים האחרונות : מלחמת ויאטנאם, נחיתת האדם על הירח, רצח הנשיא האמריקני קנדי וכן אפילו את מלחמות ישראל והסכם השלום בין ישראל למצרים.

אובמה: קול של ודאות בעולם של חוסר ודאות

בחודש שעבר התקבלו מספר דיווחים לפיהם  קרונקייט חולה מאוד. בשבוע שעבר דווח שהוא מתאושש בביתו שבניו יורק לצידה של ג'ואנה סימון, אבל אתמול הוא מת מהמחלה הממושכת. הוא כנראה היה מסכם את זה במילים "אלו פני הדברים ...".

הבית הלבן פרסם הודעת ניחומים בשמו של הנשיא אובמה. "למשך עשורים וולטר קרונקייט היה הקול האמין ביותר באמריקה", אמר אובמה. "קול הבריטון העמוק שלו הגיע למליוני בתים בכל ערב ובעולם של אייקונים, וולטר קבע את הסטנדרטים על פיהם אחרים נשפטו. הוא היה קול של וודאות בעולם ללא וודאות . הוא היה כמו משפחה, הוא הזמין אותנו להאמין בו והוא לא איכזב אותנו מעולם".