אחרי 40 שנה: אפולו 11 חוזרת לירח

לפני 40 שנה יצאה לדרך מעבורת החלל אפולו 11, שהציבה את האדם הראשון על הירח - צעד גדול לאנושות. היום הספריה על שם קנדי חוגגת את האירוע בשחזור שלם של המשימה. אנימציה ממוחשבת ותמונות משנות ה-60 של המאה הקודמת חושפות לעיני כל את המסע הקסום ההוא

נאס"א חוגגת יחד עם חובבי המסעות לחלל וסקרנים בעולם כולו: היום לפני 40 שנה, מעבורת החלל אפולו 11 יצאה לדרך. המשימה: נחיתה על הירח.

סוכנות החלל האמריקנית שחררה בעקבות האירוע תמונות ששופרו מהחוויה ההיא. במסיבת עיתונאים בכירים בארגון הסבירו מי בדיוק צילם את ניל ארמסטרונג נוחת: "כשהדלת נפתחה נפרסה גם מצלמה שצילמה את האסטרונאוט הראשון".

הספרייה על שם הנשיא קנדי בוושינגטון, האיש שאמר "אנו בוחרים בירח", עורכת קמפיין מיוחד שמציג בעזרת אנימציה תלת ממדית את כל שלבי המסע ההוא, מסע שתושבי העולם בעלי המזל ראו בשידור חי בשחור-לבן, וחלקם שמעו רק ברדיו.

היום, בעזרת אנימציה ממוחשבת מתוחכמת מאוד, הגולשים יכולים לראות את המעבורת ממריאה ומשייטת בצבע ובזמן אמיתי.

מלבד המבט הנדיר סביב המעבורת, התוכנה מאפשרת כניסה לקטעי וידאו או תמונות מהמעבורת, חומרים שנאספו ורוכזו על ידי אנשי הספרייה על שם קנדי. המעבורת יצאה לדרכה כאמור היום, והיא תנחת על הירח ביום שני הקרוב. כדי לעקוב אחרי המסלול היכנסו ל - www.wechoosethemoon.com.