מטוס נוסעים התרסק באירן: 168 איש נהרגו

מטוס נוסעים אירני מסוג טופולב התרסק היום בצפון אירן בדרכו לירבאן בירת ארמניה, כשעליו 168 נוסעים ואנשי צוות. סוכנויות הידיעות האירניות מדווחות כי איש לא שרד את ההתרסקות. זוהי התרסקות המטוס השלישית בשבועות האחרונים

מטוס נוסעים של חברת התעופה "כאספיאן איירליינס", עם 168 נוסעים ואנשי צוות על הסיפון התרסק היום בצפון אירן - כך מדווחת סוכנות הידיעות האירנית 'אירנה'.

על פי הדיווחים מטהראן, הטייס זיהה תקלה טכנית מסוימת במטוס, הוא תכנן לשוב על עקבותיו לשדה התעופה בטהרן או אפילו לנסות ולבצע נחיתת חירום. אז הוא התרסק.


הטלוויזיה האירנית דיווחה ששמונה חברים בנבחרת נערי הג'ודו האירני נהרגו בהתרסקות. הנבחרת הייתה אמורה להתאמן יחד עם הנבחרת הארמנית.

המטוס עשה את דרכו מהבירה טהרן לירבאן, בירת ארמניה. הטלוויזיה האירנית ציטטה את מפקד המשטרה שאמר כי הוא "חושש שכל הנוסעים נהרגו בהתרסקות של מטוס הטופולב". המטוס התרסק סמוך לעיר האירנית קוואזבין - מרחק של 140 קילומטרים צפונית מערבית לבירה טהרן.

על פי הדיווחים, 153 נוסעים ועוד 16 אנשי צוות התרסקו יחד עם המטוס בשעה 10:03 שעון ישראל, 16 דקות אחרי שהמריא משדה התעופה הלאומי "האימאם חומייני" בטהרן.

אסון תעופה שלישי בשלושה שבועות

התאונה היום היא אסון התעופה השלישי בשבועות האחרונים: מטוס נוסעים של חברת אייר פראנס התרסק ב-1 ליוני בדרכו מברזיל, לפני כשבועיים התרסק באוקיינוס ההודי מטוס נוסעים תימני.

בעשר השנים האחרונות היו עשרות תאונות מטוסים באירן, כשרוב המטוסים היו מתוצרת רוסית או מזרח אירופאית. בשלושה מן המקרים, היו אלה מטוסי טופולב שהתרסקו:

בפברואר 2002 התרסק באירן מטוס טופולב 154, אז נהרגו 118 נוסעים ואנשי צוות. בספטמבר 2004 מטוס טופולב נוסף עלה באש במהלך הטיסה סמוך לעיר משהד, אז עשרות נהרגו. המטוס שהתרסק היום הוא מטוס הטופולב השלישי שמתרסק ברפובליקה האיסלאמית בשנים האחרונות.