הבריטים מחקו את ישראל מהמפה

"בואו לחוות את ישראל" היא הסיסמה שהופיעה על פרסומת לתיירות באילת שהפיץ משרד התיירות בבריטניה. אלא שעל הפוסטר מופיעה מפת ארץ ישראל השלמה, כולל יהודה ושומרון, עזה והגולן. עכשיו, לטענת סוכנויות הידיעות, המפה נאסרה לפרסום והורדה משלטי החוצות. משרד התיירות בתגובה: "ההתעסקות בזה אינה ממניעים טהורים"

הפרסומת:"בואו לחוות את ישראל" (הגרדיאן)

החרם הבריטי על ישראל: פרסומת של משרד התיירות הישראלי נאסרה לפרסום בבריטניה בגלל שצוירה עליה מפת הארץ ובה כלולה רמת הגולן והגדה המערבית.

הרשות הממשלתית הבריטית לפיקוח על הפרסום הורתה היום להוריד את הכרזות, אחרי שבמשרד התקבלו מאות תלונות מארגונים שונים.

בפוסטר לעידוד התיירות לאילת שכותרתו: "חוו את ישראל", מוצגת תמונה כחלחלה של צולל עם דולפינים בים סוף. משרד התיירות התכוון לקדם את התיירות לעיר הכי דרומית בארץ וסימן את העיר על המפה - שכאמור, כללה את כל שטחה של ארץ ישראל.

לא פחות מ-442 ארגונים הגישו תלונות נגד הפרסומת הישראלית. דובר הפיקוח על הפרסום בלונדון הסביר לעיתון ה'גרדיאן' הבריטי את המעשה ואמר כי לכולם ברור שהגבולות והצגת השטחים הכבושים בגדה המערבית, בעזה ובגולן שנויים במחלוקת. "לכן הגענו להחלטה שההודעה היא מטעה", אמר.  

דוברת משרד התיירות אמרה היום לחדשות 2 באינטרנט שהמודעה המדוברת לא מתפרסמת כבר חודשים. "ההתעסקות בנושא בתקשורת הבינלאומית אינה נובעת ממניעים טהורים", כך ממשרד התיירות הישראלי.