מנהטן: סופרמן נעצר, באטמן ברח

הנה משפט שלא חשבנו שנכתוב לעולם: גיבורי על השתוללו בטיימס סקוור בניו יורק. שבעה שוטרים נאלצו להרגיע את סופרמן, שנלקח לבית המעצר של משטרת ניו יורק. באטמן המבוהל מצא עצמו אזוק לכסא. מה קרה לגיבורים שלנו שפעם היו עסוקים רק בלהציל את העולם?

סופרמן, הסוף? (ניו יורק פוסט)

סופרמן ובאטמן הגיעו לשיא שלילי חדש בסוף השבוע: גיבורי העל, מצילי האנושות, נתפסו ונאזקו על ידי שוטרים במרכז מנהטן.

העוברים והשבים בטיימס סקוור בניו יורק לא האמינו, הילדים היו בכלל בהלם מוחלט. תושבי מנהטן ראו מול עיניהם את סופרמן, ללא כוחות מיוחדים, נאבק בכוחותיו האחרונים עם אנשי המשטרה. גיבור העל התנהג בצורה שלא מכבדת שום גיבור, והנחית סנוקרת לא מכובדת בכלל על אפה של שוטרת.

גיבור העל לא נפל בקלות. הוא נאזק רק אחרי ששבעה שוטרים התנפלו עליו. אחד מעדי הראיה במקום סיפר כי "הוא נתן מאבק לא רע. ילדים קטנים אמרו - 'תראי אמא ...זה סופרמן'".

ואם כל זה לא מספיק: באטמן, ידידו של הגיבור המעופף, לא עשה דבר כדי לסייע לקולגה מקריפטון. באטמן בחר לוותר על המאבק בשוטרי האופל, ופתח במנוסה לא הירואית בכלל. השוטרים תפסו את איש העטלף האימתני - בקלות די מפתיעה יש לומר - ואזקו אותו לכיסא. שם הוא חיכה, מחייך ונבוך עד ששוחרר מחוסר עניין.

מי מסתתר מאחורי המסיכה 

למי שעוד לא ניחש, נספר באכזבה כי גיבורי העל נשארים בינתיים בקומיקסים. סופרמן היה למעשה ברנש בשם מקסים כצנלסון בן 23 מהברונקס, שנעצר והואשם בתקיפה והתנגדות למעצר אחרי שהכה שוטרת .

המהומה החלה כשהשוטרים ביקשו מכצנלסון תעודה מזהה, והוא אמר להם שאין לו. על פי העדות שמסר באטמן ל"ניו יורק פוסט", השוטרים המשיכו לחקור את גיבור העל, ובשלב מסוים הוא השתגע והחל לשלוח אגרופים לכל עבר.

באטמן, שבדרך כלל עונה לשם פרנק פריסולי, הושם באזיקים לזמן קצר אבל שוחרר לאחר מכן כי לא באמת עשה משהו אסור. "התלבשנו כך בשביל הכיף", ניסה פריסולי להסביר אחרי שכל המהומה הסתיימה.

גם בארץ - השוטרים נדהמו: "ספיידרמן" מקפץ בכביש

המשטרה מחפשת את ספיידרמן הישראלי

הקאובוי נופף בסכין: "אני השריף של עמק יזרעאל"