ריצת השוורים בפמפלונה: הפעם היו נפגעים

בכל שנה בחודש יולי זה קורה: רחובות העיירה פמפלונה שבספרד מתמלאים בשוורים, ברצים , בדם - ובאדרנלין. בתי החולים בעיר הספרדית נכנסו לכוננות והם יודעים למה. היום הם קיבלו לידיהם חמישה פצועים, חלקם קשה, ובסוף השבוע הגיע לבית החולים אדם שספג קרן בצוואר ומת. צפו בתמונות מהפסטיבל הספרדי יוצא הדופן

שנה שלמה הם מחכים לזה - והיום הם יצאו לדרך. הרצים שטופי האדרנלין וכמה שוורים במשקל חצי טון האחד, עם קרניים, מפוחדים וחסרי שליטה, יצאו לרחובות העיר הספרדית פמפלונה.

הפעם זה לא נגמר בטוב. היום אושפזו בבית החולים המקומי שנמצא בכוננות מיוחדת השבוע 5 רצים פצועים - חלקם במצב קשה. אחד הפצועים ספג את קרנו של השור בצוואר, ואז נרמס תחת רגלי שוורים נוספים. רק ביום שישי האחרון השוורים נגחו באדם בן 27 למוות.

רוב הפציעות נגרמו משור במשקל 575 קילו שלא עמד בקצב של שאר השוורים, נשאר לבד, סבל מהתעללות הצופים, נכנס לפאניקה ונגח לכל עבר.

שותים כל הלילה ורצים כל הבוקר

ריצת האימים הזו נמשכת חמש דקות בלבד. האירוע כולו נמשך שבוע, אבל הריצה של יום ראשון היא הריצה המרכזית בה משתתפים מספר השוורים הגדול ביותר ומספר הרצים הגבוה ביותר.

על פי המנהג, הרצים שנחשבים לגיבורים בספרד עורכים משתה פרוע כל הלילה ובבוקר מתייצבים לריצה הגורלית להם ולשוורים. במקור הרצים אמורים להוביל את השוורים לכיוון הזירה המרכזית, אך בפועל כשהשוורים מגיעים לזירה - אין להם כוח להמשיך ולהילחם.