מורה בריטי נעצר בחשד שניסה לרצוח תלמיד

תלמיד בריטי בן 14 פונה אמש לבית החולים במצב קשה בעקבות קטטה שפרצה בבית הספר הקתולי בנוטינגהמשייר. לכאורה מקרה אלימות שגרתי אלא שהתוקף הוא המורה שלו למדעים. במשטרה עדיין חוקרים מה גרם למורה לתקוף את התלמיד ושני נערים נוספים בתוך כיתת בית הספר. תושבי הקהילה המומים: "זה לא יכול להיות", הם אומרים

אלימות בחלל הכיתה (רויטרס)

לא פשוט להיות מורה. נוסף ליכולות הוראה טובות וקשר טוב עם התלמידים יש צורך בהרבה סבלנות ואורח רוח בעבודה עם התלמידים הצעירים. במקרה של פיטר הארווי - מורה למדעים מבריטניה, היחיסים הגרועים עם התלמידים הובילו לניסיון רצח, כך חושדים במשטרה הבריטית.

הארווי מבית הספר מאנספילד שבנוטינגהאמשייר - בריטניה, נעצר בחשד שתכנן לרצוח את אחד מתלמידיו ולתקוף עוד שניים, כך דיווחה היום המשטרה הבריטית. תלמידו בן ה-14 הגיע אמש לבית החולים עם חבלות בראשו בעקבות קטטה שפרצה על פי החשד בכיתה בבית הספר הקתולי "כל הקדושים". לפי טענות ההורים הוא הוכה בראשו באמצעות חפץ כבד.

לדברי המשטרה מדובר בפגיעה חמורה ועדיין לא ברור אם הנזק שנגרם בעקבותיה הפיך. הנער פונה במצב קשה ומצבו התייצב רק כעבור מספר שעות. בשלב זה מצבו מוגדר יציב, אך הרופאים עדיין לא יודעים להעריך מתי הוא ישתקם, אם בכלל. שני התלמידים הנוספים שהותקפו, לא נזקקו לטיפול רפואי.

הקהילה בהלם: "זה לא יכול להיות"

עדיין לא ברור מה גרם למורה בן ה-49 לתקוף את תלמידיו. מיד לאחר המקרה הוא נלקח לחקירה בחשד שניסה לרצוח את הילד ולפגוע בשני ילדים נוספים. "אני יכול להגיד שהוא השתמש בנשק כדי לתקוף את הילד", אמר הבלש אדריאן פירסון לכתבים. "אנחנו בודקים עכשיו מה בדיוק התרחש שם".

תושבי העיר נדהמו לשמוע על המקרה ונדמה שאף אחד לא ציפה לתקרית מסוג זה. "אנחנו בהלם, אנחנו מאוד עצובים", אמר אחד ההורים, "יכול להיות שיש משהו פסול במורה, אבל אני מאמין שזו לא רק אשמתו".

גם התושבים הצעירים יותר הביעו את תדהמתם כששמעו על האירוע. אחד התלמידים אמר לרשת SKY הבריטית "לא האמנתי ששמעתי את זה, הוא אחד המורים הטובים בעיר והוא בחור טוב".

בבריטניה מדגישים שבית הספר אינו מזוהה כבית ספר בעייתי ואפילו להיפך - דווקא בית הספר הקתולי מוכר כמקום הגון ומועדף על ההורים הבריטים והוא עוסק בחינוך ילדים מכל רחבי בריטניה.

הסטודנט כעס על המרצה וסחט אותו באיומים