מוות לא מתוק: פועל נפל למיכל שוקולד רותח - ונהרג במקום

שוקולד מתוק יכול להיות מסוכן למדי: וינסנט סמית' השני, תושב ניו-יורק בן 29, נהרג בתאונת עבודה מצמררת כשטבע למוות במיכל שוקולד רותח במפעל השוקולד בו עבד בניו-ג'רזי. למרבה הזוועה, מדובר במיכל בעומק של כ-3 מטרים ובו שוקולד מומס בחום של 120 מעלות. "הוא כנראה החליק", אמר גורם במקום. "אין עדות למשחק מסוכן"

מוות לא מתוק בכלל: וינסנט סמית' השני, תושב ניו-יורק בן 29 שעבד כפועל במפעל שוקולד, מת הלילה לאחר שנפל לתוך מיכל של שוקולד לוהט מומס במפעל בעיר קמדן בניו-ג'רזי שם עבד.

למרבה הזוועה, הפועל נפל למיכל בעומק של כשלושה מטרים כשטמפרטורת השוקולד המומס בתוכו - היא כ-120 מעלות. הוא שהה בתוך המיכל כעשר דקות, כשהוא מצופה בשוקולד רותח, עד שהצליחו לחלצו - אבל זה היה כבר מאוחר מדי.

סמית' המסכן שהה במפעל יחד עם שלושה עובדים נוספים ועמד על פלטפורמה הממוקמת מעל המיכל. "העובדים השליכו חתיכות של שוקולד מוצק לתוך המיכל כדי להמיסן", סיפר ג'ייסון לאפלין, ממשרד התובע המחוזי במקום. "איכשהו הוא החליק ונפל לתוך מיכל השוקולד", סיפר. "בתוך המיכל הוא נפגע מלהב הערבוב ונהרג".

"אין עדויות למשחק מסוכן"

שלושה עובדים נוספים שהיו במקום הזעיקו למקום את כוחות ההצלה והאיש פונה למיון, אבל לא ניתן היה כבר להצילו. צוותי ההצלה מצאו את האיש כשבגדיו ספוגים בשוקולד חם. המשטרה זימנה למקום את אנשי המרכז לבטיחות ובריאות בעבודה כדי שיפתחו בחקירת האירוע. "נכון לעכשיו אין עדויות למשחק מסוכן במקום", נמסר מהרשויות. "נראה כי העובד מת במקום".

לפני 7 שנים אירע מקרה דומה, כשעובד בן 19 מת לאחר שנפל לתוך מיכל לערבוב והמסה של שוקולד בבית חרושת בעיירה האטפילד שבמחוז מונטגומרי. ניתוח שלאחר המוות שבוצע בגופתו קבע כי האיש מת מחנק.