קרלה ברוני מחרימה את פסגת ה-G8

המסיבות הפרועות של ראש הממשלה האיטלקי מטילות צל כבד על פסגת המעצמות ברומא. רעייתו של נשיא צרפת לא תגיע לפסגה, זאת במחאה על יחסו של המארח סילביו ברלוסקוני לנשים. ואילו הגברות הראשונות שכן הגיעו לאיטליה, בהן מישל אובמה ושרה בראון, ייפגשו גם עם השרה האיטלקית לענייני שוויון - בעברה, במקרה, דוגמנית עירום

הוא כבר אירח רקדניות, יצאניות, נערות צעירות ודוגמניות. אבל הפעם, לשם שינוי, הנשים שמתארחות אצל סילביו ברלוסקוני - אינן שנויות במחלוקת.

רעיותיהם של מנהיגי העולם - מישל אובמה, שרה בראון ואחרות הגיעו היום לביקור בן שלושה ימים ברומא ובל'אקווילה - העיירה שעדיין מנסה להתאושש מרעש האדמה. יחד עם הגברות הראשונות הגיעו גם מנהיגי המעצמות החזקות בעולם, לפיסגת ה-G8 - אותה מארח ראש הממשלה האיטלקי.

הדוגמניות של ברלוסקוני מטילות צל כבד על הפסגה

צל כבד מאפיל על הביקור הזה, אחרי שוורוניקה לאריו, אשתו של ברלוסקוני, אמרה לפני כמה חודשים כי "נמאס לה מסילביו והשטויות שלו". הקש ששבר את גב הגמל - סבלנותה של לאורה, הייתה מסיבת יום ההולדת 18 של דוגמנית הלבשה תחתונה בהשתתפותו של כבוד ראש הממשלה. אחרי האירוע המביך הזה אמרה רעיית רה"מ: "הוא לא מגיע אפילו למסיבות יום ההולדת של ילדיו" .

לא זאת בלבד, עצומה שמופצת ברשת בין אקדמאים איטלקים, קוראת למנהיגי העולם ונשותיהם להחרים את פסגת ה-G8 בשל ה"יחס המפלה", לדבריהם, שראש הממשלה האיטלקי מגלה כלפי נשים.

קרלה מחרימה את סילביו

קרלה ברוני, רעייתו של נשיא צרפת שנולדה באיטליה, התעמתה בעבר לא פעם עם ברלוסקוני, ואמש הגדילה לעשות ואמרה כי לא תגיע לפגישות המדיניות ברומא בשל מעשיו של ראש ממשלת איטליה.

ראש הממשלה האיטלקי אמר בעבר לנשיא צרפת סרקוזי כי הוא "מעניק" לו את קרלה ברוני (מפני שהיא איטלקיה). המשפט השוביניסטי עורר את חמתה של הדוגמנית-זמרת-אשת הנשיא.

אחרי זמן קצר, בעקבות התבטאותו המביכה של ברלוסקוני בנושא ה"שיזוף" של נשיא ארה"ב אובמה, אמרה ברוני בהקלה מופגנת כי היא "שמחה להיות צרפתייה".

האירועים בהם יבלטו הנשים הראשונות יכללו פגישה עם האפיפיור ומנהיגים נוצריים בוותיקן, פגישה עם שתי מנהיגות איטלקיות - בהן שתי נשים שמכהנות כשרות, ואחת מהן, מארה קרפגאנה, בעברה - דוגמנית עירום ומיס איטליה. היום היא השרה לענייני שוויון - והפנים החדשות בממשלתו של ברלוסקוני.