לאן נעלמה גופתו של ג'קסון?

גם אחרי הטקס המשפחתי והמופע הגרנדיוזי אמש, מייקל ג'קסון, כנראה, עוד לא מצא מנוחה. רשתות החדשות ברחבי העולם שואלות הבוקר - האם ייתכן שג'קסון נקבר עוד לפני הטקס המרכזי, והארון שהובא לשם היה ריק? או שמא המשפחה שרפה את הגופה ופיזרה את האפר בנוורלנד?

כמו בחייו, גם מותו של מייקל ג'קסון אפוף מסתורין. עיתון ה"סאן" הבריטי שואל הבוקר את השאלה המתבקשת - היכן ארונו המוזהב של ג'קסון וגופתו עכשיו, לאחר הטקס שנערך אמש בלוס אנג'לס, שהועבר בשידור חי ורציף החל מ-17:00 אחה"צ כאן באתר.

רבים האמינו שמלך הפופ ייקבר בטקס אינטימי בבית הקברות "פורסט לון" לפני טקס הזיכרון הרשמי ב"סטייפלס סנטר", אך במקום הוצג הארון המרהיב לפני תחילת הטקס באולם.

העובדה שלפי הדיווחים לא ברור לאן הוזז הארון מה"סטייפלס", מעוררת ספקולציות רבות לגבי תכניות משפחת ג'קסון להלוויה הסופית של הכוכב. רבים מאמינים שגופתו הוברחה למקום סודי.

אחרים חושבים שהגופה נקברה עוד לפני הטקס המרכזי, ומשוכנעים שהארון המוזהב שעמד לפני הבמה לאורך הטקס היה ריק. הארון, אם אכן הכיל את גופתו של ג'קסון, לא נראה שב ל"פורסט לון".

מקורות אמרו ל"סאן" כי ייתכן שהמשפחה מתכננת להטמין את הגופה בחוות נוורלנד, ביתו המפואר של ג'קסון אותו עזב כשירד מנכסיו, בסנטה ברברה, קליפורניה. אפשרות נוספת היא שהמשפחה תשרוף את גופתו ותפזר שם את האפר. 

בתו של ג'קסון ריגשה את העולם בטקס

טקס הזיכרון המרכזי בלוס אנג'לס, החל כמתוכנן סמוך לשעה 20:00. בתחילת הטקס נשאו אחיו של ג'קסון את ארונו לבמה, לבושים כולם בחליפות אחידות ועוטים כפפה לבנה אחת - כמו האח המנוח.

את הטקס פתח חבר משפחת ג'קסון, סמוקי רובינסון, שהקריא הספד שכתב נלסון מנדלה שלא יכל להיות נוכח באירוע. אחריו הועלה ארונו המוזהב של ג'קסון על הבמה, לעיני עשרות אלפי הצופים באולם.

הזמרת מריה קארי עלתה לבמה בשמלה שחורה ושרה את "I'll be there". השחקנית קווין לטיפה דיברה אל הקהל לאחר שירה המרגש של קארי, ושיבחה אותם על הרצון לזכור את ג'קסון. מיד לאחר מכן שר הזמר ליונל ריצ'י את השיר "jesus is love", בליווי מקהלה.

סטיבי וונדר שר את "they won't go where I go", ואחריו עלה קובי ברייאנט, כוכב הלוס אנג'לס לייקרס וחברו הקרוב של ג'קסון, להספד מרגש. גם כדורסלן העבר מג'יק ג'ונסון נשא דברים מרגשים לזכרו של אליל הפופ.

השחקנית וידידתו של ג'קסון, ברוק שילדס, ריגשה את הקהל עם דברי הספד שלוו בבכי בלתי פוסק. גם הראפר אשר והזמרת ג'ניפר הדסון שרו לזכרו של מייקל, ולקראת הסיום עלו לבמה משפחתו של ג'קסון, שיחד עם עשרות האמנים והמשתתפים שרו את "we are the world" ומיד אחר כך את שירו הבלתי נשכח של מייקל - "heal the world".

בסיום הטקס עלתה לבמה ילדתו של מייקל, פריס, שאמרה רק "היית האבא הכי טוב בעולם. אני אוהבת אותך, אבא" - ולא הותירה עין אחת יבשה באולם.

האתר של ערן יעקובי

כתבות נוספות בנושא:

מיוחד: רוח הרפאים של מייקל חזרה לבקר

צילומים נדירים מהחקירה של ג'קסון ב-1996: "אני לא הומו, אני שחור גאה"

מלכת הפופ עושה כבוד למלך הפופ

שיחת הטלפון למשטרה: "הוא לא נושם!"

צפו בגרושתו של ג'קסון מאיימת על הצלמים

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו