ראש הביון הבריטי המיועד נשוי לקשקשנית

בסרטים אנחנו מכירים אותם בשמות קוד כמו Q או M. במציאות, לאיש שאמור להיות ראש הארגון הביון הבריטי MI-6 יש שלושה ילדים, הוא חבר של שחקני אופרות סבון והוא בקשר מצויין עם אמא שלו. מאיפה אנחנו יודעים? מהפייסבוק של אישתו. ריגול נגדי מבית

ראש המודיעין הבריטי הבא נחשף ("הדיילי טלגרף")

סר ג'ון סאוורס אמור היה לתפוס את תפקידו כמפקד שירות הביון הבריטי (MI-6) בנובמבר הקרוב. למי שלא יודע, מדובר בתפקיד שהמחזיק בו,מופקד על המרגלים ומבצעי המודיעין החסויים ביותר בבריטניה, ואולי ובאירופה כולה. לדאבונו של סאוורס, פרסום תמוה ברשת החברתית פייסבוק עוד עלול לטרפד לו את המינוי.

מתברר שלאיש שחושק בתפקיד החסוי יש אישה שדווקא אוהבת מאד לפטפט. אשתו של סאוורס חשבה שכדאי שחבריה בפייסבוק ידעו בערך הכל עליה ועל בעלה. בעמוד האישי שלה בפייסבוק חשפה האישה פרטים על מקום מגוריו של בן זוגה, עבודתו, חבריו הקרובים, היעדים המועדפים עליו לחופשה ועוד ועוד.

לא נשארו הרבה פרטים חסויים מדמות המסתורין שעליה מבוססים סרטי ג'יימס בונד וספריו של ג'ון לה-קארה. הגברת שלי סאוורס לא הציבה שום חסימה או הגנה על דליפת הפרטים האלו, וכל עיתונאי, אזרח או טרוריסט שחבר ברשת לונדון שבפייסבוק (מספר זניח של בערך מאתיים מיליון גולשים), יכול לדעת עכשיו איך מפקד ה-MI-6 אוהב את הקפה שלו.

מי רוצה לבקר את הוריו של מפקד ה-MI6?

על פי עמודה של הגברת סאוורס בפייסבוק, חבריו של ראש סוכנות הביון המיועד הם דיפלומטים בכירים, פוליטיקאים ושחקנים מפורסמים.

גברת סאוורס דאגה גם להציג תמונות של השניים בחופשה וגם פירטה את אילן היוחסין המפואר של משפחתה. מעתה יכולים לדעת כולם פרטים על שלושת ילדיהם של הזוג, וגם לבקר את הוריו של אדון סארווס - שכן גם כתובתם מופיעה באתר.

ואולי אנחנו סתם מלכלכים על שלי סאוורס. הרי בסופו של דבר היא לא עשתה דבר חוץ מלפרגן לבן זוגה האהוב: בעלה צפוי להתמנות למפקד אחד הארגונים המדוברים בעולם - לא מגיעה לה להשוויץ?

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו