זכה מחדש בראייה בזכות השתלת שן בעין

מרטין ג'ונס לא ראה את אשתו מעולם. אבל אחרי שהושתלה בתוך עינו השן שלו - הוא זכה לראות אותה, והתלהב. כשראה בפעם הראשונה "סמארט קאר" הוא נפל מצחוק

הראייה חזרה בזכות השן. מרטין ג'ונס (מתוך "הטלגרף")

מרטין ג'ונס יצא בשן ועין, ובמקרה הזה מדובר דווקא במשהו חיובי: ג'ונס, פועל בניין בן 42 מבריטניה לא ראה כלום בעיניו במשך 12 שנה. הליך רפואי נדיר החזיר לו לאחרונה את הראייה בעין אחת – בעזרת השתלת אחת משיניו בעינו.

ג'ונס איבד את הראייה לאחר שמיחם עם מים חמים התפוצץ בפניו. לפני ארבע שנים הוא התחתן עם אשתו, גיל בת ה-40, למרות שמעולם לא ראה אותה. ההליך הרפואי הנדיר הכיר לו את אשתו.

תחילה נעקרה אחת משיניו של ג'ונס, והושתלה בלחי שלו. שם, במשך שלושה חודשים, היא הצמיחה רקמה וכלי דם שהפכו אותה לעדשה. לאחר מכן, בניתוח נוסף, עדין ומסובך, הושתלה השן עם העדשה לתוך העין הימנית, וכמו בקסם - הראייה שבה.

"פגשתי את אשתי כשהייתי עיוור, וכשגיליתי שיש סיכוי שראייתי תשוב אליי היא הייתה הבן אדם הראשון שרציתי לראות", אמר ג'ונס לאחר הניתוח. "היא מדהימה ונפלאה. זה היה בלתי יאומן לראות אותה בפעם הראשונה. אני מרגיש נפלא לקבל את ראייתי בחזרה. קשה לי לתאר זאת. הכל השתנה".

המכונית הראשונה שראה ג'ונס מול עינו הייתה המכונית הזעירה "סמארט קאר". "לא יכולתי להפסיק לצחוק", אמר. "מעולם לא ראיתי אחת כזו קודם לכן, וחשבתי שמישהו חתך מכונית לשניים".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו