יום העצמאות האמריקני: קוריאה הצפונית משגרת 7 טילים

המדינה משגרת הבוקר לא פחות מ-7 טילים, ככל הנראה מסוג סקאד ביום בו חוגגת ארה"ב את יום העצמאות. "שיגור הטילים ביום העצמאות של ארצות הברית נועד להעביר לה מסר", אמר מקור ביטחוני במדינה. הטילים הגיעו לטווח של עד 500 קילומטרים

טיל ששוגר ע"י קוריאה הצפונית (חדשות 2. ארכיון)

למרות אזהרות המערב והאיומים בסנקציות צפון קוריאה ממשיכה לבצע ניסויים בשיגור טילים. גורמי ביטחון בכירים בסיאול מסרו הבוקר כי המדינה הצפונית שיגרה הבוקר שבעה טילים קצרי טווח מסוג "סקאד".

הטילים שוגרו ביום מציינת ארצות הברית את יום העצמאות שלה. האם מדובר בתזמון מקרי? כנראה שלא. מקור צפון קוריאני אמר כי שיגור הטילים ביום העצמאות של ארצות הברית נועד להעביר לה מסר.

לדבריו של מקור ביטחוני בכיר בסיאול הטילים שוגרו מחופה המזרחי של צפון קוריאה לעבר הים והגיעו לטווח של עד 500 קילומטרים.

על פי ההשערות צפויה המדינה לשגר טילים נוספים לאחר שבחודש שעבר הודיעה קוריאה הצפונית כי היא אוסרת על שיט מול חופיה המזרחיים עד ה-10 ביולי, לאור כוונתה לבצע תמרונים צבאיים באזור.

קוריאה הצפונית: נמשיך לחמש טילים

קוריאה הצפונית לא יושבת בחיבוק ידיים לאיומים שצצים מצד האו"ם: לפני כשבועיים הודיעה המדינה הקוריאנית כי תגיב בכוח צבאי נגד ארה"ב ובעלות בריתה, אם המעצמה האמריקנית תוציא לפועל את הסנקציות של מועצת הביטחון של האו"ם. בנוסף, מאיימת קוריאה הצפונית כי תמשיך בתכניתה הכוללת חמשת טילים בעלי ראשי נפץ גרעיניים.

איומיה של המדינה האסיאתית מגיעים לאחר כינוסה של מועצת הביטחון של האו"ם בחודש שעבר בה אושרה הטלת סנקציות על קוריאה הצפונית, בעקבות ניסוי הנשק הגרעיני שערכה בחודש האחרון. הצעת ההחלטה, שנוסחה על-ידי ארה"ב, מיועדת לגרום פגיעה קשה בכלכלת המדינה. נציגי המדינות החליטו לאסור על ייבוא נשק מקוריאה הצפונית וכן על הפסקת מכירת נשק למדינה, מלבד נשק שמוגדר נשק קל - למשטרו של קים ג'ונג איל.

בנוסף, החליטו נציגי המדינות באו"ם להפעיל פיקוח בינלאומי על הסחורות שנשלחות לצפון קוריאה, במסגרתו יוחרמו כלי נשק שיישלחו דרך הים והאוויר, כאשר כל סחורה כזו שתיתפס תישלח להשמדה.

עם זאת, מבהירים בוושינגטון כי לארה"ב אין כוונה לתקוף את קוריאה הצפונית, אך הביעו חשש כי קוריאה מנסה למכור את טכנולוגיית הגרעין שפיתחה למדינות אחרות.

עוד באותו הנושא:

ארה"ב חוששת שפיונגיאנג מתכנן ניסוי שלישי

קוריאה הצפונית מאיימת: נעשה שימוש התקפי בנשק הגרעיני