הבריטים מציפים את קווי החירום בשיחות מטופשות

תמיד חשבנו שקצת משעמם לבריטים, אבל כנראה שלא ידענו עד כמה: משטרת בריטניה יצאה לאחרונה בקריאה גורפת לנתיני הממלכה - "הפסיקו לתפוס את קווי החירום בשיחות לא דחופות". הקש שעל הגב השוטר נשבר, כנראה, אחרי שאישה התקשרה לדווח על אוגר נמלט

אוגר. ארכיון (רויטרס)

משטרת בריטניה בפנייה נרגשת לאזרחים: הזעיקו אותנו רק במקרי חירום אמיתיים! הקריאה הזו הגיעה היום, לאחר שאישה התקשרה בבהלה למוקד החירום הבריטי 999, וצעקה על המוקדן: "האוגר שלי ברח!".

משטרת דרום-יורקשייר דיווחה לרשת החדשות הבריטית "סקיי" כי 8 מתוך כל 10 שיחות שמגיעות למוקד החירום שלה לא נובעות ממצבי חירום אמיתיים. עכשיו המשטרה החליטה להשיב מלחמה - ולחנך את האזרחים.

באחת מהשיחות הלא נחוצות כאמור, דיווחה אישה מבוהלת על האוגר הנמלט שלה. "זה האוגר שלי", אמרה בשיחה למוקד. "הוא ברח מהכלוב שלו. הוא הלך לשירותים וזחל בין לוחות הרצפה".

"יש סיכוי שמישהו יוכל לבוא ולעזור לי להוציא אותו?", המשיכה האישה ושאלה. בשיחה אחרת, הזעיק אזרח את המשטרה כי נחיל צרעות התיישב לו בגינה. המוקדנים הבריטים גם נאלצים להתמודד עם אנשים שמתקשרים - בגלל שנגמר להם האשראי בטלפונים הניידים.

השוטר רוב אודל אמר ל"סקיי" כי "כל שנייה נחשבת בהצלת חיי אדם, מניעת פציעה או תפיסת פושע. אף פעם אי אפשר לדעת מתי אתה עצמך תהיה במצוקה, והדבר האחרון שאתה צריך הוא לאבד שניות חיוניות כי מישהו התקשר ל-999 כדי להזמין מונית".

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?