יש שפם? אין לימודים

צעיר בריטי סולק מהכיתה ללא בושה בשל פלומה דקה שצמחה על פניו. בבית ספר דורשים מהנער המתבגר לגלח את השפם, אחרת לא יורשה לשוב ללימודים. הצעיר השעיר לא מוכן לוותר

בית ספר או שפם? בחירתו של אקאש (daily mail)

כל נער מכיר את הרגע הלא נעים הזה. אתה מסתכל יום אחד במראה ומופתע לגלות חבר חדש שהתנחל לך מעל לשפה העליונה. אבל בשביל צעיר בריטי בן 14 הפלומה היא יותר מסמל למעבר בין ילדות לבגרות - היא אפילו עלולה לסכן את עתידו האקדמי.

אקאש איקבל, תלמיד באקדמיה במנצ'סטר, נשלח לביתו בבושת פנים לאחר שהגיע לשיעור שעל פניו, אבוי, שפם של נער מתבגר. מוריו התנו את חזרתו לשערי בית הספר בגילוח חלק למשעי, אבל אקאש והוריו לא מוכנים להיכנע לחרם השעיר. בינתיים הוא ספון בביתו זה למעלה משבועיים ומפסיד חומר לימודי.

"אלו שטויות", אומר בכעס אביו. "הוא צעיר מדי בשביל להתגלח. אם הוא יתחיל עכשיו הוא ייאלץ להמשיך לעשות זאת כל ימי חייו".

"שיהפכו את המקום לבית ספר לבנות"

לדברי האב, בבית הספר טענו כי השפם איננו חלק מהמדים. "בהתחלה חשבתי שהם מתלוצצים", הסביר, והציע להפוך את המקום לבית ספר לבנות בלבד. גם אקאש עצמו מסרב להיפרד מהתוספת החדשה של פניו. לטענתו, גילוח בגיל כל כך צעיר יזיק לעורו. עוד הוסיף הנער כי הוא זוכה לתמיכתם של חבריו לספסל הלימודים. "הם הבטיחו לא להתגלח אם גם להם יציקו המורים", ציין בגאווה.

אקאש חושש כעת כי הרחקתו מהאקדמיה עלולה לפגוע בהכנותיו למבחן בעל חשיבות מכרעת שעליו לעבור בשנה הבאה. "זה פשוט לא בסדר", סיכם בכעס. "אני מרגיש שהשאירו אותי לבד".

בבית הספר הדגישו כי הם מקפידים על כללי הופעה מסוימים, ורמזו כי הם לא מתכוונים לסגת. "קבענו חוקים ואנחנו מצפים מהתלמידים שלנו לעמוד בהם", הסבירה דוברת המוסד.

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?