קולות הרצח מבית חב"ד נחשפים

הקלטות שנחשפו בבריטניה מתעדות את השניות המצמררות בהן הוצאו להורג היהודים ששהו בבית חב"ד במומביי לפני כחצי שנה. "עשו זאת בשם אלוהים", אומר בטלפון המפעיל למחבל - ואז נשמעת הירייה. שתי נשים נפלו מתות

מה בדיוק קרה בטרגדיה הנוראה בבית חב"ד שבמומביי? שבעה חודשים אחרי, נחשפות עתה ההקלטות שמספרות קצת על הזוועה של סוף נובמבר בצד השני של העולם.

כשהחלו המחבלים הפקיסטנים במשימת הרצח שאליה נשלחו ברחובות מומביי הם ידעו שבעיני שולחיהם, רצח של יהודים נחשב פי כמה וכמה מרצח של כל בן דת אחרת. כשהגיעו לבית חב"ד, אחרי שכבר הספיקו לרצוח רבים במלונות, הזכירו להם מפעיליהם בשיחה בטלפון הסלולרי מה המטרה הנחשבת בעיניהם יותר.

"כפי שאמרתי לכם", נשמע המפעיל אומר למחבלים, "כל אדם שתהרגו במקום שבו אתם נמצאים שווה 50 מאלה שהרגתם בכל מקום אחר".

בני הזוג הולצברג ז"ל (חדשות 2)
בבית חב"ד היו הרב גבריאל הולצברג, אשתו רבקה ועוד שישה אורחים. הבן של בני הזוג הולצברג, מוישי בן השנתיים, ישן במיטתו. השכנים שמעו מבעד לקיר את מה שקרה כשהתייצבו המחבלים מול הרב הולצברג ואישתו.

"האישה צעקה - תירו בי תירו בי והם ירו בה", סיפרה השכנה שגרה בסמוך, "ואז נשמע קול של גבר - תירו בי - והם ירו בו". יחד עם בני הזוג הולצברג נורו עוד שניים מאורחיהם. נורמה רבינוביץ' ויוכבד אורפז הוחזקו כבנות ערובה.

"אולי תוכלי לחגוג את השבת עם המשפחה"

ההקלטות, שחשף ערוץ הטלויזיה הבריטי "צ'אנל 4" הן חלק משלל הראיות בתיק התביעה במשפטו של אג'מר אמיר קסב, המחבל היחיד שנותר בחיים בתום מתקפת הטרור הרצחנית. המפעילים בפקיסטן, שידעו בזמן אמיתי על לכידתו של קסב, ניסו לבשל עסקת חילופין. המחבלים בבית חב"ד הורו לנורמה רבינוביץ' להתקשר לקונסוליה הישראלית כדי להציג את הצעתם. אחר כך הורו לה לספר על השיחה למפעיל בפקיסטן.

"כבר דיברתי איתם", עדכנה רבינוביץ' את המפעיל. "דיברתי עם הקונסוליה לפני כמה שניות. הם אמרו להשאיר את הקו פנוי. הם מתקשרים אל ראש הממשלה ואל הצבא ההודי מהשגרירות בדלהי". המפעיל ביקש להרגיע את נורמה והבטיח לה שהיא ויוכבד אורפז ישוחררו בתמורה לקסב. "אל תדאגי, תרגעי ותמתיני שהם ייצרו קשר, בסדר?", אמר המפעיל. "הם יתקשרו מיד. אולי תוכלי לחגוג את השבת עם משפחתך".

אבל, משהתברר למפעיל שעסקת חילופין לא תצא אל הפועל, הוא הורה להרוג את שני בנות הערובה שנותרו בחיים. "עשו זאת בשם אלוהים", אמר המפעיל ומיד לאחר מכן נשמעת ירייה. "אוקיי, זה היה אחת מהן, כן?". "שתיהן יחד", מעדכן אותו המחבל.

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?