שופינג עם האשראי של אובמה או פוטין? כמעט

טעות גדולה של עובד ברשות ההגירה האוסטרלית גרמה לדליפת פרטיהם האישיים של עשרות מנהיגים שהשתתפו בפסגת G-20 שנערכה במדינה בנובמבר האחרון. פרטי כרטיסי האשראי של אובמה, פוטין, מרקל וקמרון - כמו גם מספרי הדרכונים ופרטים אישיים נוספים, הועברו בטעות למארגני טורניר גביע אסיה בכדורגל

פרטי האשראי של אובמה דלפו בטעות (חדשות 2)

4 הספרות האחרונות והקוד האישי... של נשיא ארצות הברית: כתוצאה מטעות מביכה במיוחד של עובד ברשות ההגירה האוסטרלית, הודלפו לאחרונה פרטיהם האישיים של כמה מהמנהיגים הבכירים ביותר בעולם שהשתתפו בפסגת ה-G-20 במדינה, שנערכה לפני מספר חודשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בין הפרטים שהודלפו היו מספרי הדרכונים, מספרי כרטיסי האשראי האישיים ופרטים מזהים של כל מנהיגי העולם שהשתתפו בפסגה בבריסביין בהם נשיא ארה"ב ברק אובמה, נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, נשיא סין שי ג'ינפינג, ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון - ועוד עשרות מנהיגים נוספים.

המנהיגים לא ידעו שפרטיהם האישיים דלפו

הפרטים הועברו בטעות למארגני טורניר הכדורגל של גביע אסיה על ידי עובד של מחלקת ההגירה האוסטרלית - והמחלקה לא מצאה לנכון ליידע את שורת המנהיגים הבכירים הללו על הפרת פרטיותם.

גם הפרטים שלו דלפו. נשיא רוסיה פוטין (רויטרס)


"הסיבה לדליפה הייתה טעות אנוש", נמסר ממשטרת אוסטרליה. "פקיד ההגירה לא שם לב שפונקציית המילוי האוטומטית בתוכנה בה השתמש, נכללה עוד כתובת דואר אלקטרוני. זה מה שהוביל לכך שהמייל נשלח לאדם הלא נכון - לאחד ממארגני גביע אסיה שאחראי לאשרות הכניסה", הסביר.

לא הובא לידיעתה. מרקל (רויטרס)


"הנושא הובא לתשומת לב הרשויות מיד לאחר שהפקיד קיבל את הדואר האלקטרוני מן הנמען, הוא הודיע ששלחו את המייל לאדם הלא נכון", מסרו במשטרה. "לא הייתה שום כוונה מערכתית או מוסדית, אבל לא סביר שהמידע הזה ימצא ברשות הציבור".