ביקור מעופף בשמיים של שיקגו

מגדלי סירס המפורסמים בשיקגו מאפשרים עכשיו לתיירים לעלות על מרפסת זכוכית שקופה לגמרי, בגובה של 440 מטרים מהאדמה - ופשוט ליהנות מהנוף. "זה כמו ללכת באוויר", מספרים מבקרים. לא מומלץ לבעלי פחד גבהים

כל מי שמבקר במרפסת הזכוכית במגדלי "סירס" בשיקגו יודע - הצעד הראשון הוא הקשה ביותר. המרפסות השקופות החדשות ממוקמות בגובה של 440 מטרים, בקומה ה-103 של המגדלים שהפכו לאחד מסמליה של עיר הרוחות.

לפי סיפורי המבקרים הנרגשים, מרפסת הזכוכית גורמת לך להרגיש שאתה פשוט מרחף באוויר. "זה ממש כמו ללכת על קרח", אמרה מרגרט קאמפ, בת 70 מקליפורניה. "הרגשתי שהלב שלי מפרפר והוא המשיך לפרפר גם זמן רב אחרי שיצאתי מהמרפסת ונכנסתי בחזרה לתוך המעלית".

"הנוף הכי יפה - בלי לצאת החוצה"

המרפסת המיוחדת נפתחה היום למבקרים, ודרכה ניתן לראות את קו הרקיע המערבי של העיר. האמיצים שמעזים להביט למטה יכולים לראות את רחובותיה העמוסים של שיקגו הסואנת נמתחים תחת רגליהם.

גם ג'ון יוסטון, מבעלי המגדלים, אומר שהצעד הראשון על רצפת הזכוכית "היה קצת מדאיג", אבל עכשיו לאחר 40 ביקורים, הוא כבר התרגל. "מגדלי סירס תמיד היו בעניין של סופרלטיווים: הגבוהים ביותר, היפים ביותר, היום אנחנו יכולים להגיד שניתן לראות מכאן את הנוף היפה ביותר, מבלי לצאת החוצה", אומר יוסטון.

למרות הגובה הרב המרפסת היא בטוחה ויציבה מאוד. המרפסת מסוגלת לשאת משקל של עד חמישה טון, והעובי של הזכוכיות המרכיבות את קירותיה הוא כמעט 10 סנטימטרים.