מטוס הקרב שהיטלר לא הספיק לבנות שוחזר

הנתונים של מטוס הקרב שהצורר הנאצי פינטז עליו נחשפו. צוות מומחים ניתח אותם ובנה על פיהם את המטוס. "זו הייתה הטכנולוגיה המתוחכמת ביותר שהייתה בידי הגרמנים בסוף מלחמת העולם השנייה", אומר מומחה בתחום. "בעולם התעופה הצבאי לא ראו דברים כאלה עד שנות ה-60 של המאה הקודמת"

אצבע הקסמים של היטלר (פוקס ניוז)

זהו הנשק החלומי שהיה מסייע להיטלר לנצח את המלחמה. בגרמניה של אמצע המאה הקודמת קראו למטוס הזה הורטן 229. מדובר למעשה במטוס קרב מפציץ שנראה ופועל כמו ה-B-2  המודרני , במלחמה מטוסים מפציצים אמריקנים העניקו לבנות הברית ייתרון אווירי מזערי. אבל להורטן 229 היה עוד יתרון - יכולות התחמקות. עכשיו, יותר מ-60 שנה אחרי, החליטו לבנות אותו.

למרבה המזל, ההורטן לא נכנס לתהליך של ייצור המוני עד כניעתה של גרמניה במאי 1945. חוקרים אמריקנים הביאו את התכניות לארצות הברית ובנו את ההורטן באותם המפעלים שבהם בנו את ה-B-2 .

ארגון "נורת'רופ גרונמאן" השקיע זמן וכסף כדי לייצר את המטוס מאותם החלקים שהיו בידי הגרמנים בשנת 1940 ולבנות מטוס זהה לחלוטין לזה שהגרמנים תכננו. מלבד חתיכות המתכת והעץ, הם התעקשו להשתמש גם בסוגי הדבק והצבע המקוריים, כדי שבחינת המטוס תהיה אמינה לחלוטין.

אפילו המכ"ם לא יכול לזהות את המטוס

על פי הבדיקות, ההורטן 229 יכול לטוס בגובה של מטרים אחדים מעל לפני המים של תעלת למאנש בלי שאף מכ"ם בריטי של חיל הים או האוויר המלכותי יכול לזהות אותו. הארגון ערך את הבדיקות והשתמש בציוד אמיתי באתר אל-סגונדו שבקליפורניה, אתר עם תנאים זהים ככל הניתן לתנאים בתעלה.

"זו הייתה הטכנולוגיה המתוחכמת ביותר שהייתה בידי הגרמנים בסוף מלחמת העולם השנייה", סיפר מייק ג'ורגנסון, צלם שמתמקד בכלי תעופה צבאיים. "עולם התעופה הצבאי לא ראה דברים שכאלה עד שנות ה-60 של המאה הקודמת". הוא כל כך התלהב מהמטוס שהיטלר לא הספיק לבנות, שהוא החל לצלם סרט דוקומנטרי בשם "האצבע של היטלר" על המטוס.

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?