בת ה-14 שניצלה מהתרסקות המטוס מתאוששת

באיה בקארי, הניצולה היחידה ממטוס האיירבאס התימני שהתרסק אתמול סמוך לאיי קומורו, עפה לטענתה רגע לפני ההתרסקות מהמטוס - וצפה על השברים במשך שעות. משפחתה וכוחות ההצלה נדהמו כיצד עשתה זאת. "היא ילדה מאוד עדינה, לא הייתי חושב שדווקא היא תצליח לשרוד את ההתרסקות", אמר האדם שהציל אותה

אחת מהקופסאות השחורות של מטוס האיירבאס התימני שהתרסק אתמול באוקיינוס ההודי נמצאה, אבל תשומת הלב של חוקרי ההתרסקות ממוקדת כעת בבאיה בקארי, הניצולה היחידה מההתרסקות - אחת מתוך 153 בני אדם.

בקארי (14) מאושפזת כעת בבית החולים. "מצבה משתפר. אני לא מאמין שהיא הצליחה לשרוד", אומר אביה. ואולם, השמחה שלו מהולה באבל: אשתו, אימה של בקארי, נהרגה בהתרסקות. השתיים שבו מביקור בני משפחה בפריז.

"היא בקושי הצליחה להחזיק את עצמה מעל המים"

יותר מידי תאונות (רויטרס)
"היא הייתה מאוד חלשה, בקושי הצליחה להחזיק את עצמה מעל המים", אומר איש כוחות ההצלה שטיפל בבקארי והציל את חייה. גורמים שהיו מעורבים בהצלת הנערה העידו כי היא סיפרה למחלציה כי היא נזרקה מהמטוס רגע לפני שטבע, ובמשך שעות ארוכות נאחזקה וצפה על שבריו שצפו. "היא ילדה מאוד עדינה, לא הייתי חושב שדווקא היא תצליח לשרוד את ההתרסקות", הוסיף איש ההצלה.

הרופאים שמטפלים בה עכשיו אומרים שהיא סובלת מחתכים ומכות יבשות, אך כבר לא נשקפת סכנה לחייה. איש הצוות הרפואי שטיפל בה אמר שהיא מאוד רגועה יחסית לחוויה המצמררת שעברה.

באיי קומורו ממשיכים לחפש אחר ניצולים מההתרסקות, למרות שעברו למעלה מ-50 שעות מאז האירוע, וככל שחולפות השעות - קטנים הסיכויים למצוא ניצולים נוספים בחיים.