לא נקבע מועד להלוויתו של מייקל ג'קסון

בני משפחתו של מלך הפופ כינסו הלילה (שעון ישראל) מסיבת עיתונאים בה היו אמורים למסור פרטים על סידורי ההלוויה של בנם. בסופו של דבר מסר האב ג'ו גקסון כי המועד לא נקבע. "אנחנו ממתינים לתוצאות הנתיחה השנייה", הסביר

ממתינים לתוצאות הנתיחה. ג'ו ג'קסון ואל שרפטון (רויטרס)

בני משפחתו של מייקל ג'קסון עדיין לא קבעו מועד להלוויתו - כך מסרה אמש המשפחה במסיבת עיתונאים שקיימה מול ביתה באנסינו, פרבר של לוס אנג'לס. "אין לנו מסגרת זמן לקביעת מועד ההלוויה", אמר אביו של ג'קסון, ג'ו, שהוסיף: "אנחנו עדיין ממתינים לתוצאות נתיחת הגופה". ג'קסון אמר עוד כי ההלוויה ככל הנראה תהיה ציבורית.

בסמוך לבית הוקמה אנדרטת זיכרון שקושטה בפרחים ובלונים. מנהיג זכויות האזרח, הכומר אל שרפטון המשמש גם כדובר של המשפחה אמר כי המשפחה לא רוצה "מהר לתכנן תכניות", ובכוונתה להנציח את חייו של מייקל ומורשתו המוזיקלית.

המכון הפתולוגי של לוס אנג'לס הכחיש את הדיווחים בצהובון הבריטי סאן, שפרסם את תוצאות נתיחת הגופה שביצעה המשטרה. ב"סאן" דווח כי על פי הפתולוג ג'קסון מת כשהוא שוקל 51 ק"ג בלבד, כשהוא קירח לגמרי ולובש פאה.

על פי הדיווח המותניים, הירכיים והכתפיים שלו היו מחוררות מזריקות, על גופו נמצאו צלקות מניתוחים, חבלות מסתוריות בברכיים, וחתכים בגב. ואם זה לא מספיק, על פי העיתון, דוח הפתולוג כלל גם תיאור מפורט ועצוב של עשרות סימני ניתוחים בפנים, וגשר האף שלמעשה לא היה קיים.

היממה האחרונה בחייו של מייקל

חקירת מותו של מייקל ג'קסון נמשכה לאורך כל סוף השבוע. לבקשת המשפחה נעשתה בגופה נתיחה שנייה בנוכחות פתולוג פרטי, והתוצאות שלה יגיעו רק בעוד כמה ימים. בינתיים, משפחת ג'קסון - האמא קת'רין, האב ג'ו וגם הילדים ההמומים, מכונסים לא רחוק מהבית של מייקל.

על מה שקרה באותו היום, חלוקות הדעות. ג'קסון בא לאולם 'סטייפלס-סנטר' הסמוך, לחזרות לקראת קונצרט הקאמבק הגדול. לפי הדיווחים הוא היה עירני, אנרגטי ואף ביצע עם הרקדנים שנבחרו בקפידה את צעדי הריקוד המיוחדים שלו.

מפיק טקס הגראמי ראה אותו בחזרה האחרונה, עשר שעות לפני שמת. "ראיתי אותו עושה חזרות על צעדי הריקוד שהפכו לסמל המסחרי שלו שהוא יצר, שאיש לא המציא לפניו", סיפר קן אורלוק. אז שבור ורצוץ הוא לא היה. משם הוא הלך הביתה, ונטל שוב את קוקטייל שמונה התרופות שרקח לו ד"ר מוריי.

כדי לגלות את המקור להתמכרותו של ג'קסון למשככי כאבים יש להרחיק עד רגע אחד ב-1984 - זה היום שבו הצטלם לפירסומת של פפסי. הסט עלה באש, וכך גם השיער של הכוכב. האישפוז ההוא החל את התהליך שנגמר לפני יומיים - עם מותו של מלך הפופ.

"אין ספק שהפירסומת למשקה הקל, והכאב שנגרם לו כתוצאה מהכוויות במהלך הצילומים, זה היה רגע מכונן, ואז הוא התחיל, לפי המידע שבידי, להשתמש לרעה במשככי כאבים", אומר חברו.

כתבות נוספות על מותו של מלך הפופ:

שיחת הטלפון למשטרה: "הוא לא נושם!"

המלך מת - האגדה רק מתחילה

הפתולוג שניתח את ג'קסון: סיבת המוות לא ידועה

גם גוגל קרס בפני מלך הפופ

האם מייקל באמת מת מדום לב?

גלר: "ג'קסון יישאר תמיד מספר אחד"

הדיווח הראשוני: מייקל ג'קסון מת מדום לב