תיעוד: הטייס שהתרסק בתא הטייס

רשת טלוויזיה בריטית חושפת תמונות מהעבר שבהן נראה אנדראס לוביץ כשהוא לומד לטוס. אז, בשיעורי הטיסה הראשונים שלו, הוא נראה מחויך ומצחקק. היום, לאחר שלוביץ ריסק את טיסת ג'רמן ווינגס והביא למותו ולמותם של 149 אנשים נוספים, התמונות האלו מעוררות תחושת צמרמורת בקרב גולשים רבים ברחבי העולם

עד עתה פורסמו מעט מאוד תמונות של טייס המשנה שככל הנראה ריסק בכוונה טיסה עם 149 בני אדם לרכס האלפים הצרפתים. היום (שני) פרסמה רשת הטלוויזיה הבריטית ITV סרטון שבו נראה אנדראס לוביץ כשהוא לומד לטוס, כמעט עשר שנים לפני שריסק את מטוס האיירבאס של חברת "ג'רמן ווינגס". בסרטון נראה טייס המשנה כשהוא מחויך במהלך שיעור טיסה בשמי גרמניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התובעים בצרפת אומרים היום שהצעיר הגרמני בן ה-27 ריסק בכוונה את המטוס אל האלפים הצרפתים, הרג את עצמו ואת 149 הנוסעים ואנשי הצוות שהיו עמו על סיפון מטוס האיירבאס. התקשורת בגרמניה מדווחת שלוביץ סבל מדיכאון, דיווחים אחרים טוענים שהוא סבל מבעיה בעיניו שהייתה יכולה לחסל את קריירת הטיס שלו. העיתון הצרפתי לה פיגארו ציטט מקור ביטחוני צרפתי שטען כי ראייתו של לוביץ כבר צומצמה ב"לפחות 30%". חבר בית הספר לטיסה שבו למד לוביץ אמר ביום שבת האחרון שהצעיר הכיר את האלפים הצרפתים היטב ואף פיתח סוג של "אובססיה" לאזור.

החבר, דיטר וגנר, סיפר שלוביץ טס מעל האלפים הצרפתים הדרומיים לפני כמה שנים, כשהיה בחופשה מלימודי בית הספר. אחת מבנות הזוג של לוביץ (היו לו שתיים, דיילת ומורה) סיפרה שהיא בהיריון, טענה שהוא סיפר לה בעבר שהוא מקבל טיפול פסיכיאטרי וכי לעיתים הוא נהג להתעורר מסיוטים בצעקות "אנחנו מתרסקים".

אתמול פורסמו קטעים מתמליל ההקלטות מתא הטייס של מטוס ה-A320, ולפיהם הקפטן פטריק זונדהיימר צעק על לוביץ "פתח את הדלת הארורה!" כשהמטוס החל לאבד גובה. בשטח ההתרסקות עמלים צוותי חילוץ שמנסים לאתר חלקי גופות באתר ההתרסקות, ביניהם גם צוות של זק"א המנסה למצוא את גופתו של אייל באום, הישראלי שהתכוון לטוס מברצלונה לביתו שבגרמניה.