הרופא של ג'קסון: לא נתתי משככי כאבים

המיסתורין סביב מותו של כוכב הפופ מייקל ג'קסון נמשך. הרופא האישי ד"ר מורי טוען בתוקף כי אינו יודע מה גרם למותו של כוכב הפופ ומכחיש את הטענות והשמועות נגדו

"לא היה דמרול. ולא היה אוקסי קונטין" - רופאו של מייקל ג'קסון, ד"ר קונרד מורי, דרך עורך דינו אדוורד צ'רנוף, מכחיש את השמועות כי כוכב הפופ קיבל משככי כאבים שהביאו למותו.

עורך הדין חשף את גרסתו של לקוחו לרגעים האחרונים של ג'קסון. "הוא בדק דופק", הוא סיפר בראיון ללוס אנג'לס טיימס. "הוא עוד היה חם, והיה לו דופק חלש. הוא התחיל בתהליך החייאה. הוא לא נתן או רשם לו דמרול".

צ'רנוף הדגיש כי מורי היה גם "הרופא היחידי שהמליץ למשפחה לבצע ניתוח שלאחר המוות כשהמשפחה עוד הייתה בבית החולים". רמז לכך שהיה מופתע לחלוטין מסיבת המוות.

בראיון טלוויזיוני שהעניק אביו של הזמר ג'ו ג'קסון, הוא התייחס למות בנו ואמר כי משפחתו חזקה והם יצליחו להתמודד עם האובדן הקשה. "המורשת של מייקל תשאיר אותו גדול יותר במותו מאשר שהיה בחייו" , ציין ג'קסון האב.

הקשר בין ג'קסון לאביו מעולם לא היה קרוב וידע עליות ומורדות. בראיון אישי שהעניק מייקל ג'קסון לפני מותו הוא גילה כי אביו נהג לאיים עליו ולהכות אותו במהלך חזרות כשהיה ילד קטן. ג'קסון סיפר כי אביו נהג להצליף בו עם חגורה במקרים בהם פיספס צעדי ריקוד או זייף בשירתו.

הרופא "משתף פעולה ומספק מידע"

במשטרת לוס אנג'לס מקווים כי ד"ר מורי, יוכל לפתור את המיסתורין האופף את מותו של מלך הפופ. משטרת לוס אנג'לס עורכת לרופא, שייתכן והיה האחרון לראות את ג'קסון בחיים, את מה שהיא מגדירה כ"ראיון מעמיק" - ניסוח דיפלומטי לצמד מילים אחר: חקירה משטרתית.

במשטרה מתעקשים כי ד"ר מוריי "פנה מיוזמתו למשטרה", והוסיפו כי הוא "משתף פעולה ומספק מידע שיכול לסייע בחקירה". משפחת ג'קסון מקווה כי הרופא יוכל לענות על כמה שאלות מטרידות שיש להם על שעותיו האחרונות של הזמר בן המשפחה.

משפחת ג'קסון דורשת לדעת מה בדיוק קרה למייקל. על פי הדיווחים בתקשורת העולמית, המשפחה דרשה שיבוצע ניתוח שלאחר המוות - שני במספר, וכנראה שניתוח כזה אכן קרה.

ג'קסון. המסתורין נמשך (רויטרס)
למקורבי המשפחה יש שאלות קשות מאד לד"ר מורי. בין היתר הם שואלים, מדוע ד"ר מורי לא חתם על תעודת הפטירה של ג'קסון. הכומר האמריקני הידוע ג'סי ג'קסון, שהוא גם חבר קרוב של המשפחה שיגר שורה של שאלות/טענות קשות סביב מותו של ג'קסון: "מתי הגיע הרופא? מה הוא עשה? האם הוא הזריק לו משהו? האם הוא השתמש במשכך הכאבים דמרול? זה סם חזק מאד. האם הוא הזריק פעם אחת? האם הוא הזריק פעמיים?".

חקירת מותו של מייקל ג'קסון נמשכה לאורך כל סוף השבוע. לבקשת המשפחה נעשתה בגופה נתיחה שנייה בנוכחות פתולוג פרטי, והתוצאות שלה יגיעו רק בעוד כמה ימים. בינתיים, משפחת ג'קסון - האמא קת'רין, האב ג'ו וגם הילדים ההמומים, מכונסים לא רחוק מהבית של מייקל ושולחים את הכומר ג'סי ג'קסון לבקש תשובות בשם המשפחה בשידור חי.

"מי היה שם, מי גילה אותו?", שואל הכומר ג'קסון. "מי מצא אותו מחוסר הכרה וכמה זמן הוא היה מחוסר הכרה?". חלק מהתשובות לשאלות אמור לספק הרופא הצמוד, ד"ר מוריי, ששיתף פעולה עם החוקרים וסיפר להם את גירסתו. האם זריקה אחת של דמרול, המוכר בארץ כפטידין (משכך כאבים חריף שניתן לעתים לנשים במהלך לידה), היא הזריקה ששברה את לבו של מייקל וגרמה לעוזר אלמוני להזעיק אליו את האמבולנס?

ג'נט ג'קסון נפרדה מאחיה בטקס פרסי המוסיקה השחורה

טקס פרסי הבידור של האמנים השחורים, טקס בו מתרכזים האמנים חברי הקהילות האפרו-אמריקניות מכל רחבי ארצות הברית,  הפך אמש למסיבת פרידה עצובה ממייקל ג'קסון. אביו של מייקל הגיע ואמר בחיוך רחב שהוא מחליף את בנו ושהמוזיקה שלו תמשיך לחיות לעד.

בדרך כלל הטקס הזה נחבא אל הכלים, אבל אמש טקס פרסי ה-BET קיבל את אור הזרקורים ואת תשומת הלב של העולם כולו. הטקס כולו אורגן כדי לכבד את האדם שהצליח, יותר מכל אחד אחר, לשבור את מחסום הגזע. המארגנים שתיכננו מחדש את הטקס, הצליחו לשכנע את חברי המשפחה להגיע - כולל אביו של מייקל , ג'ו ג'קסון, שאמר: "הלוואי שהוא היה כאן וחוגג את הטקס בעצמו, אבל זה ממש עצוב אבל הוא לא כאן, לכן אני הגעתי לחגוג בשמו. היינו קרובים מאז שהוא נולד, אני האכלתי אותו, הוא היה מאוד קרוב, מאוד קרוב".

הרבה סלבריטאים, מועמדים לפרסים ואורחים אחרים הזכירו את ההשפעה העצומה של ג'קסון. זוכה האוסקר ג'יימי פוקס הופיע בטקס ואמר כי זו 'מסיבת הסיום של מייקל ג'קסון'. ביונסה הקדישה את הפרס בו זכתה לאיש שהיא הגדירה כמורה הרוחני שלה. רוב המחוות לא היו מרגשות - עד שאחותו של מייקל ג'נט עלתה לבימה.

"כל המשפחה שלי רצתה להיות כאן הלילה", אמרה ג'נט על הבמה. "זה היה כואב מדי עבורם. לכן הם בחרו בי לדבר איתכם ואני עומדת לעשות את זה קצר. עבורכם מייקל הוא סמל, עבורנו מייקל הוא משפחה והוא יחיה תמיד בלבבות שלנו. בשם משפחתי ובשם עצמי, תודה על כל האהבה, תודה על התמיכה . אנחנו מתגעגעים עליו כל כך. תודה לכם".

שיחת הטלפון למשטרה: "הוא לא נושם!"

המלך מת - האגדה רק מתחילה

הפתולוג שניתח את ג'קסון: סיבת המוות לא ידועה

גם גוגל קרס בפני מלך הפופ

האם מייקל באמת מת מדום לב?

גלר: "ג'קסון יישאר תמיד מספר אחד"

הדיווח הראשוני: מייקל ג'קסון מת מדום לב