היממה האחרונה בחייו של מייקל ג'קסון

החיים של מייקל ג'קסון היו מלאי סימני שאלה - וכך גם מותו. המשטרה וקרוביו עסוקים בניסיון להתחקות אחר היממה האחרונה לחייו: הרופא הפרטי תושאל והמשפחה ביצעה נתיחה מטעמה, אבל התשובות, בינתיים, חלקיות וסותרות בלבד

חקירת מותו של מייקל ג'קסון נמשכה לאורך כל סוף השבוע. לבקשת המשפחה נעשתה בגופה נתיחה שנייה בנוכחות פתולוג פרטי, והתוצאות שלה יגיעו רק בעוד כמה ימים. בינתיים, משפחת ג'קסון - האמא קת'רין, האב ג'ו וגם הילדים ההמומים, מכונסים לא רחוק מהבית של מייקל ושולחים את הכומר ג'סי ג'קסון לבקש תשובות בשם המשפחה בשידור חי.

"מי היה שם, מי גילה אותו?", שואל הכומר ג'קסון. "מי מצא אותו מחוסר הכרה וכמה זמן הוא היה מחוסר הכרה?". חלק מהתשובות לשאלות אמור לספק הרופא הצמוד, ד"ר מוריי, ששיתף פעולה עם החוקרים וסיפר להם את גירסתו. האם זריקה אחת של דמרול, המוכר בארץ כפטידין (משכך כאבים חריף שניתן לעתים לנשים במהלך לידה), היא הזריקה ששברה את לבו של מייקל וגרמה לעוזר אלמוני להזעיק אליו את האמבולנס?

היום האחרון של מייקל ג'קסון

גם על מה שקרה מוקדם יותר באותו היום, חלוקות הדעות. ג'קסון בא לאולם 'סטייפלס-סנטר' הסמוך, לחזרות לקראת קונצרט הקאמבק הגדול. לפי הדיווחים הוא היה עירני, אנרגטי ואף ביצע עם הרקדנים שנבחרו בקפידה את צעדי הריקוד המיוחדים שלו.

מפיק טקס הגראמי ראה אותו בחזרה האחרונה, עשר שעות לפני שמת. "ראיתי אותו עושה חזרות על צעדי הריקוד שהפכו לסמל המסחרי שלו שהוא יצר, שאיש לא המציא לפניו", סיפר קן אורלוק. אז שבור ורצוץ הוא לא היה. משם הוא הלך הביתה, ונטל שוב את קוקטייל שמונה התרופות שרקח לו ד"ר מוריי.

כדי לגלות את המקור להתמכרותו של ג'קסון למשככי כאבים יש להרחיק עד רגע אחד ב-1984 - זה היום שבו הצטלם לפירסומת של פפסי. הסט עלה באש, וכך גם השיער של הכוכב. האישפוז ההוא החל את התהליך שנגמר לפני יומיים - עם מותו של מלך הפופ.

"אין ספק שהפירסומת למשקה הקל, והכאב שנגרם לו כתוצאה מהכוויות במהלך הצילומים, זה היה רגע מכונן, ואז הוא התחיל, לפי המידע שבידי, להשתמש לרעה במשככי כאבים", אומר חברו.

תרופות באלפי דולרים

עובדי בתי מרקחת בלוס אנג'לס ידעו לספר על מרשמים באלפי דולרים לתרופות שניתנו לכוכב. מייקל לא אהב זריקות, ולכן שתה את הכל. מה שסיפר לחבריו זה ש"מדובר במיץ של בריאות". "התחלתי לחקור, וגיליתי שהוא היה אצל מספר רופאים שנתנו לו משככי כאבים מסוגים שונים", סיפר ד"ר דיפאק צ'ופרה, סופר ומדריך מדיטציה, וגם חברו הקרוב של מייקל.

המשפחה המכונסת מתמודדת כעת עם החשבון הכלכלי, מאות מיליונים בנכסים מול מאות מיליונים בחובות. וגם שאלת המשמורת על הילדים עלתה היום מדרגה. הילדים רוצים את סבא וסבתא, הוריו של מייקל. מה מייקל כתב בצוואה עדיין לא יודעים, וטוענים לכתר יש הרבה. למשל, אל מלניק, חברו של מייקל טוען: "הוא ביקש שאם יקרה לו משהו, שאהיה הסנדק וההורה של פרינס מייקל".

מותו של מלך הפופ: סיקור מיוחד

שיחת הטלפון למשטרה: "הוא לא נושם!"

המלך מת - האגדה רק מתחילה

הפתולוג שניתח את ג'קסון: סיבת המוות לא ידועה

גם גוגל קרס בפני מלך הפופ

האם מייקל באמת מת מדום לב?

גלר: "ג'קסון יישאר תמיד מספר אחד"

הדיווח הראשוני: מייקל ג'קסון מת מדום לב