"צריך עזרה! הוא לא נושם!"

משטרת לוס אנג'לס חשפה את שיחת הטלפון שנעשתה מביתו של מייקל ג'קסון למוקד החירום. השיחה שבמהלכה נפח מלך הפופ את נשמתו: "הוא לא מגיב לשום דבר. הוא לא מגיב להחייאה או שום דבר!". מקורבי המשפחה מעלים שאלות קשות כלפי הרופא האישי שנחקר עתה במשטרה

"יש לנו פה אדם שצריך עזרה ולא נושם. הוא לא נושם" - כך אמר מקורבו של מייקל ג'קסון בשיחת הטלפון למוקד החירום בלוס אנג'לס, כשהכוכב התמוטט. שירות כיבוי האש של לוס אנג'לס שיחררו את תוכן השיחה שחושף את הדרמה הענקית, את רגעי מותו של מלך הפופ.

"אדוני, יש לנו פה אדם שצריך עזרה ולא נושם", נשמע אומר בהתרגשות המתקשר. "הוא לא נושם, אנחנו מנסים להנשים אותו אבל הוא לא...". "בסדר", עונה לו המוקדן. "בן כמה הוא?". "הוא בן 50", עונה המטלפן.

במהלך השיחה מנסה המוקדן להנחות את המתקשר כיצד לפעול, ואף מציע את עזרתו בהדרכת החייאה, אבל אז מגלה שבכל אותה העת נמצא גם רופאו האישי של ג'קסון. "יש לנו רופא אישי שנמצא איתו אדוני", אומר המתקשר. "אבל הוא לא מגיב לשום דבר. הוא לא מגיב להחייאה או שום דבר". במהלך כל השיחה, לא מזכיר המתקשר את זהותו של אותו "בן 50". המוקדן לא יודע שבצד השני של השיחה נופח האגדה ג'קסון את נשמתו.

המשטרה: הרופא "משתף פעולה"

במשטרה מקווים כי הרופא האישי של ג'קסון, הקרדיולוג ד"ר קונרד מורי, יוכל לפתור את המיסתורין האופף את מותו של מלך הפופ. משטרת לוס אנג'לס עורכת לרופא, שייתכן והיה האחרון לראות את ג'קסון בחיים, את מה שהיא מגדירה כ"ראיון מעמיק" - ניסוח דיפלומטי לצמד מילים אחר: חקירה משטרתית.

במשטרה מתעקשים כי ד"ר מוריי "פנה מיוזמתו למשטרה", והוסיפו כי הוא "משתף פעולה ומספק מידע שיכול לסייע בחקירה". משפחת ג'קסון מקווה כי הרופא יוכל לענות על כמה שאלות מטרידות שיש להם על שעותיו האחרונות של הזמר בן המשפחה.

משפחת ג'קסון דורשת לדעת מה בדיוק קרה למייקל. על פי הדיווחים בתקשורת העולמית, המשפחה דרשה שיבוצע ניתוח שלאחר המוות - שני במספר, וכנראה שניתוח כזה אכן קרה.

למקורבי המשפחה יש שאלות קשות מאד לד"ר מוריי. בין היתר הם שואלים, מדוע" ד"ר מורי לא חתם על תעודת הפטירה של ג'קסון. הכומר האמריקני הידוע ג'סי ג'קסון, שהוא גם חבר קרוב של המשפחה שיגר שורה של שאלות/טענות קשות סביב מותו של ג'קסון: "מתי הגיע הרופא? מה הוא עשה? האם הוא הזריק לו משהו? האם הוא השתמש במשכך הכאבים דמרול? זה סם חזק מאד. האם הוא הזריק פעם אחת? האם הוא הזריק פעמיים?".

מותו של מלך הפופ: סיקור מיוחד

המלך מת - האגדה רק מתחילה

הפתולוג שניתח את ג'קסון: סיבת המוות לא ידועה

גם גוגל קרס בפני מלך הפופ

האם מייקל באמת מת מדום לב?

גלר: "ג'קסון יישאר תמיד מספר אחד"

הדיווח הראשוני: מייקל ג'קסון מת מדום לב