טקס גירוש שדים מגופו של הומוסקסואל

סרט גירוש שדים מגופו של נער הומוסקסואל בארצות הברית, מעלה את חמתה של הקהילה הגאה סביב העולם. "הוא ביקש את זה" , הסביר הכומר אחרי שצעק "עזוב את אחיזתך לוציפר". צפו בסרטון המטריד

כנסייה קטנה בקונטיקט, ארצות הברית, הצליחה להעלות את חמתם של אנשי הקהילה ההומו-לסבית וארגוני זכויות אדם. הסיבה: פרסום סרט שמציג טקס "גירוש שדים" שערכו בכנסייה לחבר קהילה הומוסקסואל.

הסרט שאורכו 20 דקות הוצב באתר יו-טיוב, וניתן לראות בו בן עשרה שוכב על הרצפה, גופו מתעוות תוך כדי שזקני הקהילה של הכנסייה צועקים סביבו: "תוציא את זה מהגרון שלו" או "קדימה שד הומוסקסואל, רוח הומוסקסואלית, אנחנו קוראים לך החוצה עכשיו- עזוב את אחיזתך לוציפר". אחר כך הנער נראה משתעל וכנראה מקיא לתוך שקית לפני שנשכב על הקרקע, דומם מתחת לסדין לבן.

ארגונים חברתיים דורשים חקירה ומאשימים את הכנסייה בהתעללות, אך בתגובה מסרו אנשי הכנסייה שהם לא עשו דבר נגד החוק. "אנחנו מאמינים שאיש צריך להיות עם אישה, אישה עם איש", הם אמרו.  "אין לנו שום דבר נגד הומוסקסואלים", אמר כומר הכנסייה, "אני פשוט לא מסכים עם אורח החיים שלהם, הנער לא רצה להיות הומוסקסואל ולכן נאלצנו להוציא את הרוח מגופו".