תמונות נדירות: לווייתן טורף דולפין

צלמי טבע הם בדרך כלל אנשים סבלניים, נועזים, עקשים וחדי עין. כזה הוא גם גיל ארבל, צלם סדרת המופת של ה-BBC "העולם המופלא", אשר הצליח במסעו האחרון לתפוס בעדשת המצלמה צילום נדיר של לווייתן טורף דולפין. צפו בתמונות

גיל ארבל, מצלמי הטבע הבולטים של השנים האחרונות, טייל לאחרונה באפריקה וחזר עם תמונות נדירות במיוחד. שיאה של ההתרחשות מתחת למים שתיעד הייתה אירוע שקורה פעם בדור: התמזל מזלם של ארבל וצוותו והם הצליחו לצלם את לווייתן ה"אורקה" תופס את דולפין בפיו וצד אותו.

"נסענו לצלם את מירוץ הסרדינים המפורסם", סיפר ארבל. "נסעתי לצלם במסגרת הפרויקט 'עולם הולך ונעלם' בו מתועדות להקות סרדינים נוהרות מתחת למים - כשכרישים, דולפינים ולווייתנים בעקבותיהם".

את צילומיו של ארבל ניתן לראות בסדרה הנפלאה של רשת ה-BBC "העולם המופלא". מדובר בפעם הראשונה שמתועדות אורקות טורפות דולפינים במסגרת "מירוץ הסרדינים". גודלו של האורקה מגיע עד לעשרה מטרים, ובתמונות ניתן לראות אותו תופס את הדולפין וצולל איתו למעמקי הים.

בדיעבד התברר כי שהותם של ארבל וצוותו מתחת למים באותם רגעים הייתה מסוכנת מאוד, בשל העובדה שעשרות אורקות שהו באזור בזמן "מירוץ הסרדינים". אבל ארבל כבר חושב על היעד הבא: הקוטב הצפוני. באוגוסט צפוי ארבל לצאת לצלם דובים לבנים מעל ומתחת למים, והוא מחפש שותפים שיתלוו אליו למסע.

מדהים: לידת לווייתן מול המצלמות

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו