נשות מנהיגי ה-G8 יבריזו בגלל ברלוסקוני?

אחרי שראש ממשלת איטליה הצליח להיות מעורב בכמעט כל שערוריית מין שנחשפה לעולם, עכשיו גם מגיעה מתקפת הנגד. קבוצה של אקדמאיות דורשות מהנשים הראשונות של העולם: החרימו את ועידת ה-G8 שתתקיים בחודש הבא באיטליה

ברלוסקוני. לנשים נמאס ממנו (רויטרס)

לפמיניסטיות נשבר סופית מראש ממשלת איטליה סילביו ברלוסקוני. קבוצה של נשים אקדמאיות מאיטליה דורשת מנשות מנהיגי העולם: החרימו את ועידת ה-G8 שצפויה להתכנס בחודש הבא באיטליהה"טיימס" הלונדוני מדווח היום כי הסיבה לכך היא יחסו הסקסיסטי והפוגעני של ברלוסקוני למין הנשי.

אשתו של ברלוסקוני, ורוניקה לארין, לא תארח את בנות זוגם של מנהיגי העולם במדינה מהסיבה הפשוטה שהזוג המלכותי נמצא בעיצומם של גירושים מתוקשרים. למרות זאת, מישל אובמה ושרה בראון (אשתו של ראש הממשלה הבריטי) צפויות לבוא עם בני זוגם לוועידה.

האקדמאיות שלחו מכתב דחוף לנשים הראשונות של המנהיגים בעולם והן טוענות כי כבר הצליחו לאסוף מאות חתימות התומכות בדרישת החרם. במכתב נכתב בין היתר כי "כנשים המועסקות בעולם האקדמי והתרבותי אנחנו זועמות ביותר על הדרך בה ברלוסקוני מתייחס לנשים גם בפן הציבור וגם בפן האישי".

מה שהצית לפתע את הפמיניסטיות הוא החשד כי הדוגמניות הצעירות שהשתתפו במסיבותיו של ברלוסקוני קיבלו סכום כסף עבור שירותיהן. באיטליה אף נערכת חקירה בנושא, כשנבחן אם הדוגמניות שודלו לזנות.

הפמינסיטיות גם לא אהבו את ניסיונו של ראש הממשלה להכניס נערות שעשועים ומתמודדות מ"האח הגדול" האיטלקי כמועמדות לבחירות. הרעיון, דרך אגב, נזנח לאחר התנגדות נמרצת של מספר גורמים בממשל האיטלקי.

סיקור מיוחד - חייו הלוהטים של סילביו ברלוסקוני

לגברת סילביו ברלוסקוני נמאס מהפלרטטנות של בעלה

אחוזת הפלייבוי של ברלוסקוני

ראש ממשלת צ'כיה לשעבר מתגלה במערומיו

האם ברלוסקוני שילם לנערות ליווי?

הוותיקן נגד ברלוסקוני